Je Astrál len stokou ľudskej mysle?

Vnímanie sveta, fyzického či astrálneho, je zrkadlením evolúcie nášho ducha a duše…

 

Názor niekoho

(Ne)vím, co vidím
(tedy poslední dobou velmi časté téma k diskuzím)

Ve světě magie platí, že co člověk, to trošku jiné vnímání světa. Pokud k tomuto „vnímání“ též připojíme všemožnou, kolikrát i nemožnou víru v existenci přerůzných bytostí, vzniká nám neuvěřitelný myš maš, ze kterého lze jen velmi těžko najít cestu ven.

 

Takže pokud od někoho slyším > ale vím, co jsem viděl(a), beru to s úsměvem a je mi naprosto jasné, že k identifikaci „viděného“ bude potřeba velmi, velmi mnoho.
V úplném začátku je potřeba si uvědomit, že ZA VŠÍM STOJÍ ČLOVĚK, a tedy, za každou viděnou situací, bytostí, potvorou, strašidlem se skrývá člověk, jež toto s určitým záměrem buď stvořil, nebo který je takto s určitých důvodů viděn.

 

Na počátku je důležité si uvědomit, v jaké situaci toto vídáme.

Malé děti vídají jim na pohled příjemné „postavičky“, pokud jdou spát. Jejich vlastní podvědomí jim promítá tyto obrazy, čímž se vlastně krásně uklidňují, a s klidem usínají.
Takto funguje podvědomí člověka. Dění kolem nás kolikrát přetváří „věmově“ k obrazu našemu tak, abychom to dokázali my sami vyhodnotit, pochopit. Každý z nás totiž ví, co je pro nás přátelské, co máme rádi, a naopak, co je vůči nám nepřátelské, suběktivně zlé a tedy, čeho přítomnost opravdu vyhledávat nebudeme.

Jedinci ateističtí, jež nejsou oblbnuti různými druhy náboženství, vír, a báchorek, mají tuto identifikaci mnohdy jednoduší, a rychleji chápou to, co vidí, je jim ukázáno, nežli jedinci, jež se po uši zahrabali v přerůzných náboženských směrech, kulturách či okultně – ezoterických praktikách.

V době, kdy jsem začínala, jsem se sama zahrabala po uši v blábolech a pohádkách, a ač mi to nedávalo moc smysl, naivně jsem uvěřila tomu, co bylo tištěno v knihách a co mi bylo nastíněno lidmi, které jsem tehdy poznala (nic proti nim, užili jsme si spousty srandy a ráda si to kdykoli zopakuju). Ti támhle potkali Falca z nekonečného příběhu, támhle prolítal zlatej či duhovej drak, a nebo nebo támhle viděli jednorožce, což bylo super, ale na straně odvrácené jim po zdi domu lezl špeh Glum (ano Miláššššku), a sejmout se je pokoušel černej drak a nebo obří krakatice (Lovercraft by měl radost),a pokud viděli postavu s rudejma očima, tak na ně 100% někdo poslal Balroga. Zní to divně, ale jejich vlastní podvědomí jim takto ukazovalo, co se okolo nich zrovna děje, a oni to dokázali naprosto přesně, díky vizualizaci podvědomí, identifikovat.

 

A proč jsem si s tím tak jistá??

Mám mezi svými známými manželský pár, který jsem v té době často vídala, díky „povídačkám“, kterým jsem uvěřila, jako draky. Pěkné, velké, duhové přátelské potvory, on větší, ona menší, jemnější, přesně jsem věděla, koho vidim a kdo přišel a proč. Byla jsem tehdy tak naivní, že jsem se o tom zmínila jedinci, jež je též zná a jež mi je představil. Dopadlo to tak, že onen „jedinec“ dostal záchvat smíchu, protože draci přeci neexistují, a já si připadala jak kdyby byl blázen on, protože jsem je přece tak viděla……..

Dnes už vím, že pravdu měl on, protože dnes, pokud je vidím, vidím jejich reálný obraz člověka, nikoli bájného tvora. Toto vnímání se mění s tím, v co člověk věří, a nakolik ještě zůstane pod nadvládou víry.
Dalším z častých případů „ale já jsem viděl(a)“ je, že se člověk nachomejtne k něčemu, někomu, magickému, což zaujme pozornost jiných, schopnějších. V dnešní době je celkem běžné, že stačí napsat na facebook, nebo jinam do diskuze, a návštěvníků je pak celej večer více, než dosti. Většina těch, co se na diskuzích pohybují, mají svou vlastní, sebou stvořenou podobu k obrazu jim vlastnímu, a tedy, to, co vidíte je projekce toho někoho. A koho že, to zjistíte až v okamžiku, kdy se projdete zpátky po jeho energii, nedojde li vám to okamžitě.

Snad jen 3x jsem se setkala s tím, že by někdo viděl reálnou podobu zvířete jedince, jež se mihnul kolem, či s tím, že někdo potkal někoho a v tom někom to zvíře bylo viděno. Silová zvířata (jinak též totemová) mají reálnou podobu reálných zvířat na naší planetě, a tedy, nic strašného se vlastně neděje, tedy do okamžiku, než nám něčí silové zvíře dojde sdělit, že jsme na pár facek, a pokud neuposlechneme varování, tak se rozhodne nás „kousnout“. Ve spojitosti s magií, obranou, útoky, lze též spatřit vlastní silové zvíře, a podle jeho chování lze krásně posoudit, v jaké se zrovna nacházíme situaci. Mě osobně se velmi často zjevovalo to mé v okamžiku, kdy se mi spouštěly obrany, a cítila jsem, jak mě začíná nakopávat a štípat energie. A bylo tak do doby, než jsem se naučila tyto „stavy“ rozeznávat.

A ano, potom máme „bubáky“, jak jim s oblibou říkám. Bytosti stvořené za účelem strašení jiných. Problém je, že tito „bubáci“ se živí energií osob, které straší, a tedy, dokud jim jejich „bubuubu“ bude vycházet, tak ony budou dále to své „bububu“ provozovat. Mohou mít přerůzné tvary, podoby, způsoby projevu, a pokud se jim bude dařit, tak jejich projevy budou silnější, a silnější. Tedy, potkáte li bubáka, nebojte se ho. Měl li pouze strašit, za pár dní zmizí z nedostatku energie, potřebné mu k fungování. Bude li „bububu“ přetrvávat, je na čase najít jeho tvůrce a tomu vysvětlit, že tudy cesta opravdu nevede.

A snad poslední, s čím jsem se setkala, jsou „hlídači“, bytosti stvořené k tomu, aby chránili určitá místa, určité lidi. Jsou pro své „majitele“, jimž byli dáni velkým přínosem, a ač občas vypadají tak trošku jak pekelná kočka, či pekelný pes, tak pokud je vidíte, jsou tam pro vás, a není se čeho obávat, lekat. Právě naopak. Zdroj 


Môj názor 

Jedine s úctou pristupujem k názorom iných, a aj v tomto vyššie uvedenom nájdem zhodné paralely s filozofiou, ktorú razím, a ktorá je výsledkom osobnej transempirickej praxe. Názor na Astrál, ktorý ak niekto popisuje, teda chápem ako jeho osobnú reflexiu – skúsenosť, ktorá je determinovaná duchovnou úrovňou, zrkadliac v sebe princípy slobodnej vôle a karmy. Preto aj ja osobné okultné skúsenosti, za ktorých relevanciou si plne stojím a nedám na ne dopustiť, považujem za vnímanie rovnako determinované evolučnou vyspelosťou ducha, a teda je mi naložené len toľko, koľko ešte zvládnem uniesť.

 

Avšak, ako píše niekto, existujú draci alebo ružoví lietajúci sloni či dúhové bytosti? 

 

Prinajmenšom ako EGREGORI áno. Ale niektoré bytosti, ako napríklad draci, na rozdiel od lietajúcich ružových slonov, existujú okrem egregorov vraj aj ako skutočné entity, ktoré teda nestvorila myseľ človeka, ale Matka príroda. O tom som na základe svojej okultnej praxe tvrdohlavého skeptika, ktorý zisťuje a zisťuje, presvedčený. A nie som sám – teraz nemám na mysli šarlatánov alebo tých s INTELIGENCIOU v mrazivých hodnotách. Teda mnohé bájne bytosti, vystupujúce v rozprávkach, majú pre svoju existenciu v Astrály reálne základy, o ktorých sa pre zložitosť témy tu nechcem zmieňovať. Napokon, necítim potrebu niekoho o niečom presvedčovať, lebo aj tak poväčšine reagujú tí, na ktorých dobre pasuje príslovie, nehádž perly sviniam. A rozprávky vymysleli ľudia na základe svojej povedzme jasnovidnejšej vnímavosti, či sa s nimi stretli v astrálnej projekcii. Spôsobov, ako sa o reálnosti pravej existencie duchov presvedčiť, je mnoho, ale za všetkými spôsobmi stojí dlhodobá prax s IQ na úrovni minimálne 130 bodov. Tak to aspoň tvrdia niektorí významnejší okultisti. 

Osobne sa zaujímam o fenomény NDE/LTP, a teda poznám aj prípady, kedy sa napríklad jedinci v NDE či LTP stretli s astrálnymi inteligenciami, o ktorých si mohli myslieť len to, čo im naservírovalo ich MATERIÁLNE RATIO. Inými slovami, dotyční si v mnohých prípadoch mysleli, že sa stretli s Bohom či Ježišom Kristom alebo s inými celebritami v náboženskom slova-zmysle.

O čo však v zmapovaných prípadoch v skutočnosti išlo?

Namiesto duchovných celebrít išlo jednoducho o falzifikáty, ktorých podoby na seba vzali tie astrálne inteligencie, ktoré dotyčných v ich inkarnáciách majú a lá strážni anjeli na starosť, a ktorých správanie a forma zjavenia – akákoľvek interakcia s prežívajúcimi – je vždy determinovaná ich presvedčeniami, ktoré kopírujú folklór tej komunity, ktorá na nich počas ich vývoja od narodenia primárne pôsobila. Teraz mám na mysli prípady zážitkov blízko smrti NDE s pozitívnou konotáciou, teda nejde o LTP.

Tak sa stáva, že veriaci namiesto stretnutia s ich Bohom, Ježišom Kristom, Pannou Máriou, Budhom, Alahom, atď., sa zúčastňujú mítingu s duchmi kolektívnej ľudskej mysle, ktorí sú výdatne kŕmení energiami ich zbožných želaní alebo ako som už spomenul, ide o ich takzvaných strážnych anjelov.  

V magicko-okultnej praxi, kedy nejde o prípady NDE, sa v evokáciách či invokáciách zvyknú ukazovať egregori, teda pokiaľ volaná bytosť nemá reálny základ vychádzajúci z jej niekdajšej astrálnej alebo fyzickej existencie mimo vedomie človeka, a teda ide len a len o kreáciu Matky prírody.

Podotýkam, že príklady náboženských celebrít som uviedol náhodne a nemienim polemizovať, či existujú len ako egregori či ako duchovia alebo duše s reálnym základom, ktorý je v historickej minulosti podmienený existenciou fyzického tela.

Na základe teraz spomenutého, ale aj toho, čo uvádzam nižšie, viem, že článok NIEKOHO vypovedá len o nedostatočných vedomostiach, ktoré kopírujú buď nedostatočnú alebo nepochopenú transempirickú prax. Nič viac a nič menej.            

 

Menšie uvedenie do pojmu Astrál

Astrál alebo nadzemská sféra podľa najrozšírenejšieho názoru pozostáva z troch hlavných úrovní. Ide o rovinu reálneho času, ktorá je zrkadlením fyzického MultiVerza, nasleduje sféra Astrálu, ktorá už kópiu fyzického sveta nepredstavuje, ale ešte stále je tzv. obslužným systémom plného bytosti, ktoré sa točia len okolo nás inkarnovaných, a nakoniec ide o Astrál, ktorý s našou Zemou už nemá nič spoločné a súvisí s ňou len nepriamo.

A rovnako to je aj s obyvateľmi uvedených sfér. V Astrály teda nájdeš tzv. peklo, pozostávajúce z naprogramovaných energií prevažne ľudskej mysle plnej neresti, ktorému taktiež hovoríme očistec, pričom táto zóna oplýva existenciami adekvátnej vibrácie. Potom ide o roviny, pozostávajúce postupne z vyšších a vyšších vibrácii, ktorá je obývaná bytosťami rovnakej kvality, až nakoniec sa dostávame do úrovne Božskej s najmocnejšími inteligenciami, ktoré na jednej strane symbolicky zastrešuje archanjel Michael a protipól predstavuje archanjel Lucifer, ktorý však s náboženským padlým anjelom nemá nič spoločné.   

A ten, kto tvrdí, že jeho duchovná či magická prax mu stretnutia s vyššími inteligenciami než s Astrálom plného mentálnych exkrementov neumožňuje, je tak preto, lebo si to svojou duchovnou úrovňou, a s ňou spojeným typom myslenia, blokuje. Taký sa potom nazdáva, že Astrál je len stokou výkalov ľudskej mysle alebo že reálne neexistuje, a nanajvýš ide o ten typ roviny, ktorá je definovaná psychologickým konceptom mágie.

 

Primárne reagujem na názor, že V úplném začátku je potřeba si uvědomit, že ZA VŠÍM STOJÍ ČLOVĚK, a tedy, za každou viděnou situací, bytostí, potvorou, strašidlem se skrývá člověk, jež toto s určitým záměrem buď stvořil, nebo který je takto s určitých důvodů viděn. (…)

 

Nuž, človek stojí len za tým, za čím stojí. Nič viac a nič menej.

 

Teda, myslím na to, čo si niekto svojou vlastnou mysľou – vedomosťami, nevedomosťami, zbožnými želaniami, strachmi, egocentrizmom, natvrdlosťou, náboženskými presvedčeniami, atď. – stvorí. Ako potvrdila veda, mozog ako taký nevie nič tvoriť, čo svojimi výskumami okrem iných dokumentuje aj profesor Tart. Mozog vie len záležitosti sprostredkovať. To veda uznáva, len nechce uznať, že si to všetko sťahuje z Astrálu. Aj preto ešte stále hľadajú neuróny, ktoré by danú databázu predstavovali. Ákášu pochopiteľne ich pohľad na svet neuznáva.

Ináč povedané: to, čo vnímame, si teda z Astrálu na základe „magnetického fluida“ (živel voda) a „elektrického“ (živel oheň) sťahujeme sami, a mozog v tom hrá úlohu len tzv. televízora – vlny jednotlivých programov netvorí, len ich dekóduje.

Existuje mágia okolo tvorby servitorov – služobných duchov – rovnako ako egregorov (je možne tvoriť aj nevedome). A rovnakým princípom vznikajú rôzne iné mentálne a astrálne útvary – tie s najnižšou inteligenciou sa vyznačujú len pudom sebazáchovy, a každá tak vytvorená entita je definovaná svojou vlastnou vibráciou, ktorá ju týmto špecificky definuje.

Za všetkou touto „umeleckou“ tvorbou stoja predovšetkým emócie – tak napríklad v prípade malých detí v spánku REM ide o aktivitu vyspelých entít, ktoré sa o ne jednak starajú a jednak v spánku im zabezpečujú „rozprávkové príbehy“. Ide o spoluprácu s ich vyšším Ja, teda duchom. Pochopiteľne, do REM-spánku detí sa premietajú aj iné obsahy nevedomia, hlavne podvedomia, za ktorými už nestoja vyššie svetelné inteligencie či ich vyššie Ja. Ide o rôzne energetické interakcie v psychosomatickom kontexte, ktoré odrážajú jednak zdravotný stav či aktivity nevedomia v Astrály, akými sú napríklad spontánne astrálne projekcie.  

Ďalej to, čo sa počas dňa nazhromaždí v nevedomí (podvedomí a nadvedomí), sa nachádza v Astrály, a v noci počas spánku sa tieto tenzie uvoľňujú a transformujú do snovej aktivity, a to na základe toho, aká energia (emócia) za nimi stoji. A mozog to všetko len ako čašník servíruje…

A napokon planetárna (sférická) mágia poukazuje na fakt existencie svetov (astrálnych či duchovných) mimo našu človečiu myseľ. Teda inteligencie ako záporné tak pozitívne sú aj bez toho, aby sme o nich čo i len tušili.

 

Pokračovanie v článku Racionalita verzus Iracionalita

 

Súvisiace články  
(Meta)fyzika

Svet duchov – fantázia či realita?

Vnímanie v rôznych prostrediach reality

Život po smrti fyzického tela

Ako sa naučiť astrálne cestovať?

Cvičenia astrálnej projekcie

Služby v astrálnej projekcii

Podstata astrálneho cestovania
Astrálny výlet do hlbín oceánu

Učení mravenčího ducha

Šamanská cesta za duchom Slnka

Prax s lunárnymi  inteligenciami

Len vnímaj a nemysli…

Premena
zen a osvietenie
Astrálne larvy

Opresia, Obsesia a Posesia

V Ríši prírodných duchov

Temné ja

Vaše otázky, naše odpovede
Praktické spojenie so Stvoriteľom 
   
Odporúčaná magická
 literatúra
Spoločný oheň našich duší

Astrál počas života a po ňom

 

Peter & Spol

Red circle and pentagram on a black background