Šaman ho naučil
ako komunikovať cez rastliny s ľuďmi na diaľku

Šamanismus 4(400x267)Domingo, alias Dominik Plávka,  po dokonalej a pre Európana drastickej očiste tela  v amazonskom pralese u rastlinoznalca Dona Roqueho začal spoznávať  tajuplný svet rastlín. Zistil, napríklad, aj to, že tabak je komunikačnou rastlinou a fajčenie nie je len zlozvykom.LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Dominik Plávka z Liptovského Mikuláša žil na čakre (záhrada  v džungli) niekoľko mesiacov  a jeho učiteľ Don Roque ho zasväcoval do práce s rastlinami. Domingo, ako nazval Dominika Don Rogue, viac o tabaku a fajčení povedal v rozhovore.Ako  vás učil pripravovať rastliny váš učiteľ?

– Don Roque odchádzal skoro každý deň do džungle „loviť“ svoje rastliny sám, ale párkrát som ho sprevádzal. Do hodiny, dvoch sme našli rastlinu, ktorú hľadal a prvá vec, čo urobil predtým, ako mačetou rýchlo odsekol pár výhonkov alebo vyryl koreň, bolo, že vytiahol „mapacho“, zapálil si ho a rastlinu „fajčil“. Keď som sa ho spýtal, čo robí, povedal, že sa rastline predstavuje a prosí ju, aby mu dala kúsok zo svojho tela, ospravedlňujúc sa za zákrok.


Mapacho je ručne urobená cigareta zo surového tabaku.  Nemám rád dym z cigarety, ale mapacho Dona Roqueho som cítil úplne inak. On sám o tabaku povedal: „Tabak je komunikátorom rastlín, je matkou všetkých rastlín. Má podobnú energiu a funkciu ako v živočíšnej ríši pavúk, ktorý je svojou pavúčou sieťou v kontakte so všetkým naokolo a cíti aj ten najjemnejší záchvev.

Tabak vytvára dokonalé spojenie. Preto ťa dokáže prepojiť     s akoukoľvek rastlinou, s ktorou chceš nadviazať kontakt. Vtedy vyfukuješ tabakový dym na rastlinu, ktorú máš záujem spoznať a dávaš tým rastline informáciu o sebe. V dyme je obsiahnutá kompletná informácia o tebe a duch rastliny si ju prečíta ako človek knižku. „

Keď Don Roque rastlinu prinesie domov, upraví ju nakrájaním, naštiepaním, našúpaním alebo nadrvením a zo zmesi pripraví buď macerát vo vode, alebo alkohole, ktorý uskladní v plastovej fľaši, alebo urobí extrakt rôznej sily v závislosti od doby varenia v kotle  s vodou z rieky. Výslednú zmes po vychladnutí zleje do fľaše. Tieto prípravky sú  pripravené na použitie – vypitie.

Niekedy pripravuje z rastliny aj vonnú zmes, spôsob prípravy je podobný, ale zmes je na vonkajšie použitie. Počas procesu prípravy s rastlinou komunikuje spievaním svojho icara a vyfukovaním tabaku – duch rastliny tým upravuje účinok aktívnych látok v zmesi na optimálnu úroveň pre človeka alebo ľudí, ktorým je zmes určená.


Takže fajčenie má hlbší podtón než zlozvyk a otravovanie nefajčiarov?

– V hornej Amazónii poznám indiánskeho šamana, ktorý mi  povedal, že uštipnutie prudko jedovatým hadom, ktorý človeka zabije do dvoch hodín, „vyliečil“ len vyfukovaním tabakového dymu. Takto zachránil život dvom ľuďom.


Don Roque tabak týmto spôsobom nikdy nepoužil, ale pripúšťa, že je to možné. Veľakrát mi však rozprával o tom, ako takzvaní „brujos“ (čítaj bruchos), čo sú čierni mágovia, používajú tabak na to, aby ovládli myseľ iného človeka, alebo mu fyzicky, či mentálne uškodili. Táto prax je v Amazónii veľmi rozšírená a ľudia majú pred „brujeriou“ veľký rešpekt. Na druhej strane nemajú zľutovanie s nikým, kto takýmto spôsobom manipuluje a škodí. Človeka, ktorý s použitím čiernej mágie spôsobí smrť alebo škodu inému človeku, čaká po odhalení istá smrť buď guľkou od príbuzného poškodeného, alebo lynčom v miestnej komunite.  Don Roque tvrdí, že v ľudskej spoločnosti je praktikovanie brujerie priamou cestou do pekla.

Rastlina tabaku každopádne zohráva v brujerii kľúčovú úlohu. Don Roque o tabaku povedal: „Tabak je univerzálny nosič a dokáže prenášať akúkoľvek informáciu,  dobrú aj zlú. Vyfukovaním dymu „nabitým“ zlým úmyslom alebo deštrukčnou substanciou či toxínom, pôsobí dym ako jed pre každého, kto ho prijíma pľúcami, pokožkou či svojou aurou. Pri liečbe je  veľmi dôležité používať čistý prírodný tabak, lebo komerčne spracovaný tabak (cigarety) miešaný s toxickými substanciami a pripravovaný s koristníckym zámerom a s predstavou zisku môže viac uškodiť ako osožiť.“


Teda cez tabak sa dá komunikovať?

– Áno a  dá sa použiť aj na mimozmyslový kontakt medzi ľuďmi, dokonca na komunikáciu na diaľku. Napokon, jeho prenosovým médiom je vzduch a ten dýchame všetci. Použitie tabaku na tento účel je veľmi efektívne a rýchle.


Don Roque popísal techniku, ktorá slúži na spojenie s človekom na diaľku: „Keď sa chceš skontaktovať s nejakou osobou, kdekoľvek sa práve nachádza, fajčíš tabak, skoncentruješ sa pritom na daného človeka, a požiadaš dym, ktorý vyfukuješ, aby  človeka vyhľadal a spojil ho s tebou. Je dobré pritom vysloviť nahlas meno príslušnej osoby. Celú túto koncentračnú seansu je ideálne robiť pri západe slnka – od chvíle, keď sa slnko dotkne horizontu, až kým za ním celkom nezmizne – pozerajúc celý čas rozostreným pohľadom do slnka, neuhnúc pohľadom a koncentráciou ani o piaď. Ak je tvoj zámer čistý, stretneš sa v tú noc s touto osobou a môžeš s ňou komunikovať.“


Je to niečo ako telepatia?

– Nenazval by som to telepatia, aj keď to s tým zrejme súvisí. Moje snové zážitky ma nútia vnímať realitu rozšírenejšie, ako je zvykom.  Overil som si  v praxi, že mám telo, ktoré je funkčné, aj keď je moje fyzické telo „odstavené“.


V tejto alternatívnej realite platia zákonitosti, ktoré sa  s touto realitou rôzne prelínajú. Zmysly tam pracujú podobne ako tu. Vidím, počujem, cítim vône, dotyk, mám chuť. Ale poňatie fyzickosti ako takej, čiže aj priestoru a času, je iné. Predpokladám, že samotnú komunikáciu vyvoláva impulz z mysle alebo, ak chcete, z vyššieho vedomia, ktoré nie je zaťažené konkrétnou fyzickosťou, preto na komunikáciu nepotrebujete telo alebo zmysly.

Aby som to zhrnul, „voľnosť“ komunikácie zrejme závisí od toho, v ako priepustnej realite sa nachádzate – podľa toho sa „zapínajú“ rôzne obmedzujúce faktory. Kľúčom ku komunikácii na diaľku je, z môjho pohľadu, „odpojenie obmedzujúceho faktora“, čo je v našom prípade fyzické telo a zmysly, a súčasne presunutie pozornosti do vyššej úrovne vedomia v inovibračnom tele.

Toto posunutie pozornosti trénujú na individuálnej platforme, napríklad, východné jogové techniky, či na kolektívnej báze vás k tomu istému efektu privedie kresťanská mystika, ale v Amazónii vegetalista (rastlinný muž) používa na tento účel rastlinu tabaku.

Schopnosť posunúť vedomie je ďalším špecifikom tabaku. Musíte však poznať jeho „rituál“, to znamená dodržať určité pravidlá zaobchádzania s ním, a, čo je extrémne dôležité, zachovať najvyššiu čistotu, vonkajšiu aj vnútornú, pretože rastlina tabaku je výnimočne vnímavá, a preto aj precitlivená bytosť.

Veľmi ľahko môže vaše inovibračné telo „zobrať“ na exkurziu niekam, kde to nedobre vonia – do stoky kolektívneho vedomia, kde sa hromadí všetok emočný odpad ľudstva – a pre sugestibilnejších jedincov je potom tento odpadový kanál snáď ich doživotnou citovou pascou. Tak či onak, praktickou manifestáciou posunu vedomia je najčastejšie sen.

Don Roque mi to raz povedal celkom jednoducho:

„Čas, keď telo spí, je najlepší na cestovanie do iných končín. Duch zbavený ťarchy tela je voľný a môže spoznávať inak nedostupné miesta či stretávať sa s ľuďmi  a bytosťami ďaleko odtiaľto.“

Zdroj: http://liptov.sme.sk


Súvisiace články

Extatický & Enstatický Šamanizmus
Psychotropný šamanizmus
O duchoch
V ríši prírodných duchov
Šamanská cesta
Co je a co není šamanismus
Život šamana
Liečenie
Šamanská mágia na akékoľvek problémy
 Mágia na jasnovidnosť (démonologický koncept)
 Evokácia Hagiel
  Magická rekapitulácia
  Alchymie záměru
Vzdejte se důležitosti!
Stať sa Tigrom
Lucidné snívanie verzus Astrálne cestovanie
Šamanská cesta za duchom Slnka
Učení mravenčího ducha
Duchovia najmocnejších objektov Vesmíru
Ako sa naučiť astrálne cestovať? 
Vnímanie v rôznych prostrediach reality
 
Duchovia Voodoo
 
Andský šamanismus peruánskych indiánov Qeros
  
Zaručene pravý šarlatán
  
Mýtické Bytosti ako tvoji spojenci
  
Pozor na pokrytcov
 
Oči Slnka v krajine noci
 
Sila mágie…
  
O duchoch, človeku najbližšie
 
Rituál s duchmi prírody  
Šaman o negatívách pozitívneho myslenia


Originálny článok doplnil a upravil Peter & Spol