Šamanská mágia na akékoľvek problémy


Upozornenie:

uvedené cvičenia sú jednými z množstva vizualizačno-imaginačných technológií, vhodných na riešenie akýchkoľvek problémov. Teda dajú sa nimi riešiť choroby, situácie a odstraňujú sa nimi psychické bloky a neželané vlastností, čo výdatne podporuje prevádzanie strategicky dôležitého metapozorovateľa.

Cvičenia môžeš vykonávať buď čisto meditačne alebo hybridne, čo znamená, že svoje predstavy budeš akýmkoľvek spôsobom fyzicky napodobovať. Nato, aby si uspel, nepotrebuješ mať za sebou žiadnu zvlášť dlhú magickú prax alebo nadobudnuté schopností. Tieto cvičenia sa dokonca považujú za veľmi vhodnú vstupnú bránu k získaniu schopností vizualizovať, imaginovať a mentálne a astrálne cestovať!


Do konkrétneho cvičenia, okrem vizualizácie a imaginácie, nepotrebuješ pridávať žiadnu ďalšiu energiu, nakoľko ide o démonologický koncept mágie, ktorý primárne využíva energie transempirických inteligencií, v tomto prípade toho ducha, ktorého ako lovec budeš hrať.

Spočiatku akiste nemusí ísť o reálny kontakt, pretože duch, ktorý o tebe doteraz nevedel, bude tvojim správaním spočiatku prekvapený, no potom ťa bude z povzdiali sledovať až napokon, keď zistí, že to myslíš vážne, opatrne ťa posadne a hru-mágiu začnete prevádzať spoločne, akoby jedna bytosť. A to len potom sa začnú diať veci…

Stalo sa mi, že som bol s jedným kamarátom právnikom v nákupnom centre a popri tlačení nákupného vozíka som mu rozprával o tom, čo sme v šamanskom kruhu robili. A pri spomenutí svojho silového zvieraťa, ktorým je jeden druh dravca, som náhle pocítil, ako som sa celý operil. Bolo to tak intenzívne, že som na určitý čas nemohol dať k sebe bližšie ruky a vozíkom som nebol schopný manévrovať!

Ako je vôbec možné, že som astrálnu záležitosť pocítil tak, že ma fyzicky paralyzovala?

Ako vidíš, možné to je. A táto príhoda do mňa naliala toľko energie, že som mal pocit, že môžem vzlietnuť. Keď som to, čo sa mi akurát dialo, euforicky vykrikoval kamarátovi, ten samozrejme tomu vôbec nechápal a bohviečo si myslel. Preto by som ťa rád upozornil, milý potenciálny praktikant, aby si si dvakrát rozmyslel, či sa o svojich zázrakoch niekomu nekompetentnému zveríš alebo si to radšej necháš pre seba.

Pred realizáciou cvičení ti odporúčam, aby si si ako tak naštudoval správanie sa tých ktorých predátorov ako aj ich koristí. K tomuto účelu tu pridávam dve videá, ktoré sú o orloch a ich koristí v podobe lesnej kozy a líšky. No akého predátora si k svojej transformácii vyberieš, bude záležať len na tebe. Vyberaj tak, aby ťa to bavilo a nebolo proti tvojmu presvedčeniu. Pokiaľ by si mal mať problém s tým, že ide o drastické spôsoby, uvedom si, že lovená zver v skutočnosti nie je trpiacou bytosťou tak, ako to býva v divočine, ale ide len o jej formu, ktorou si v podstate pomenoval démonov, ktorí reálne stoja za tvojimi problémami. Teda nelikviduješ nejaké skutočné zvieratko ale zlo!

Ani sa koristi, než ju ulovíš, nijak neospravedlňuj. Oslabil by si tým transmutačnú energiu, vyvstávajúcu práve z razantnosti útoku, ktorá tvoje problémy má odstrániť a nie chlácholiť. Niekedy však tvoj problém mohol vznikať veľmi dlho a teda energia, ktorá za ním stojí, môže byť mocnejšia ako sila tvojej aktivity mysle, ktorá sa napríklad vo forme orla snaží korisť uloviť. Môže sa preto stať, že tvoj problém vo forme horskej kozy ťa ako orla môže dobre ponaháňať, ako to je ukázané v prvom videu. No ty sa nevzdávaj a správaj sa ako skutočný dravec. Pokiaľ si napokon nejakého predátora vyberieš, mal by si si o ňom zistiť aspoň tie najpodstatnejšie informácie – kde žije a čo loví. Ostatné sa už dozvieš prevádzaním cvičení!

Uvedené video som prvýkrát uvidel dávno potom, ako som sa po celé týždne až mesiace pravidelne menil na rôznych predátorov, vrátane orla. Preto ma veľmi prekvapilo, keď som vo videách uvidel triky, ktoré má v mojich predstavách, a neskôr počas astrálnych ciest, duch orla učil. To len dokazuje, že pri mojich cvičeniach mi asistoval skutočný duch orlov.


Ako už vieš, každý problém vychádza z psychického portfólia jedinca, a je generovaný buď vlastnými démonmi alebo tými z extrovertného prostredia. Aby si tomu zabránil, môžeš buď požiadať o duchovno-magické služby alebo ešte lepšie začať v tichosti čarovať sám, samozrejme, s podporou duchov.Cvičenia


Príprava
Predstavovať si niečo nie je až tak ťažké. Spomeň si napríklad, ako si vo svojom byte či dome prestavoval či projektoval nábytok, pričom si vizualizoval, čo, kde a ako. Zapamätaj si, že každý sme iný a preto každý môže mať aj nastavenie primárneho spracovania nadzmyslových vnemov iné. Niekomu preto môže ísť lepšie obrazová vizualizácia, inému pocitová, čuchová, chuťová, sluchová alebo môže ísť o ich kombináciu. No postupným cvičením nabehnú aj tie, ktoré spočiatku boli pre teba nemožné, pričom budeš prekvapený rýchlou expanziou mimozmyslových schopností. Chce to len trpezlivosť. Okrem uvedených výhod toto cvičenie zároveň poskytuje možnosť ako sa naučiť mentálnej projekcii, ktorá je dôležitým predstupňom projekcie astrálnej.


Pre každé cvičenie, kde sa uplatňujú zmenené stavy vedomia, platí nasledovné:

1) Pred každou vizualizáciou alebo imagináciou si dôkladne uvoľní telo fyzické, mentálne a emocionálne. 

2) Pre začiatočníkov je vhodná progresívna relaxácia a u skúsenejších meditácia na čiernočiernu tmu. Pocity ti napovedia, kedy si už pripravený.


Prax
1) Predstavuj si živo, ako sa len dá, že si sa premenil na nejaké divo žijúce zviera, vtáka či vodného živočícha. V každom prípade má ísť o predátora, ktorý sa chystá uloviť svoju korisť.

Hovorí, že by to nemal byť hmyz, ale napríklad takí juhoafrický Krováci majú modlivku nábožnú ako jedno zo svojich hlavných duchov, s ktorým komunikujú a v tranze sa na neho premieňajú. Takže či pôjde o zástupcu z ríše hmyzu je len na tebe. Pokiaľ trpíš nejakou formou fóbie alebo máš z nejakého konkrétneho živočícha strach, môžeš sa opatrne pokúsiť o jeho vizualizáciu, čím samozrejme jeho (kolektívneho) ducha aktivuješ a privolávaš. Pri jeho predstave ho niekoľkokrát požiadaj o podporu, ochranu, liečenie a vedenie. Týmto sa tvoja psychická energia vybudí do oveľa väčších intenzít, čo bude mať za následok efektívnejšiu mágiu.  Zároveň sa z prípadnej fóbie alebo strachu nielenže liečiš ale duch ti ako dar prepožičia jeho vlastné psychické daností, čo vo vzdialenej forme pripomína filmy Batman, Spiderman alebo Catwoman.

2) Urči si, čo lovením a zlikvidovaním koristi mieniš docieliť.

Korisť predstavuje analógiu toho, čo si želáš zmeniť. Môže ísť o nežiaducu charakterovú vlastnosť, situáciu, predmet, vec, osobu alebo o chorobu. V tomto prípade si nemoc spersonifikuješ do nejakej astrálnej formy, napríklad  entity, a dáš jej meno. V astrály čo nemá meno akoby ani nejestvovalo a tým pádom s tým nemôžeš vedome interagovať.

Keď sa v predstave premeníš na nejaký organizmus, budeš postupne, opakovanými vizualizáciami, pociťovať reálnu silu toho-ktorého živočíšneho druhu a nadobudneš aj jeho špecifické schopností, ktoré sa ti v bežnom živote a predovšetkým v mágii zídu. Meniť sa môžeš na akékoľvek divo žijúce zviera – vlka, pumu, pavúka, pantera, medveďa, tigra, žraloka, kosatku, orla, hada, jastraba, vážku, vydru, srnu, jeleňa, potkana, myš, sovu, netopiera, gazelu, kojota, delfína a podobne.

3) Teraz začni vo svojej predstave loviť. Užívaj si to. Sugesciou, autohypnózou, sa premeň na vybraného predátora. Počas procesu ho už za iného nezamieňaj.

Pokiaľ by si mal nutkanie napríklad z netopiera sa zmeniť na sovu, urob tak až v ďalšom cvičení.

Predstavuj si ako sa zakrádaš a používaš skutočné finty predátora, ktorého si si vybral.

Neponáhľaj sa, ani to nesiľ. Všetko rob s „vôľou bez vôle“. Je prospešné si pred cvičeniami čo to o nich prečítať alebo pozrieť dokumentárne filmy. Časom budeš prekvapený, ako predstavy, spočiatku považované len za fantázie, naraz ožijú a ty sa na svoj údiv dozvieš aj tie detaily o živote toho-ktorého predátora, o ktorom si dovtedy nič nevedel. To je dôkaz, že nejde o žiadne fantázie ale o reálnu záležitosť.

4) Si napríklad plachtiacim orlom a teda krúžiš po izbe s roztiahnutými rukami.

Imituješ ho svojim vlastným spôsobom. Tu nejde o žiadne herecké stvárnenie úlohy ale o vcítenie sa do lovca bez kontroly analytickej mysle. Na seba, svoje materiálne ego, musíš v tejto chvíli úplne zabudnúť, rovnako, ako to býva pri hlbokých meditáciách.

5) Náhle zbadáš korisť a začneš sa pripravovať na útok. Keď si sa rozhodol zaútočiť, krídla si v predstave mierne pritiahneš k sebe aby si zvýšil rýchlosť a razantnosť útoku. Vo fyzickej realite vizualizáciu kopíruješ tak, že si ruky pritiahneš k sebe a vrhneš sa na podlahu, pričom ju vnímaš ako napríklad lúku, kde sa o únik snaží tvoja korisť.

Nemysli a staň sa skutočným orlom. Pritom môžeš na podporu vizualizácie vydávať aj patričné zvuky, v tomto prípade orla. Veľmi to napomáha sugescii a o to ide. Lovíš rafinovane tak, aby si ťa korisť príliš skoro nevšimla. Tak, ako to orly v skutočnosti aj robia.

6) Drápmi zaútočíš napríklad na mladého pytóna, ktorý predstavuje tvoj skutočne veľký problém, a práve preto ho chceš chytiť a usmrtiť.

Pokiaľ máš pocit, že had nie je tým pravým orechovým, môžeš si za analógiu problému zvoliť korisť inú, podľa svojho gusta. Mohlo by ísť napríklad o diviaka, mladé medvieďa či dokonca vlka.

7) Preciťuj, ako sa korisť pod tebou zmieta a ty, s víťazoslávnym pocitom, trpezlivo čakáš, kým sa prestane hýbať, aby si ju napokon ako výdatnú lahôdku spapal. Popritom si predstavuj, ako dlho si na tento okamžik čakal. Ulovená korisť alias tvoj problém je konečne pod kontrolou, a jej požieraním reprogramuješ svoje mentálno-emocionálne portfólio. Pozor na každú kritickú myšlienku, ktorá by mohla tvoju mágiu spochybniť a oslabiť!

No môže sa stať aj to, že na teba ako orla korisť, ktorou je napríklad had, v sebaobrane zaútočí. Pokiaľ sa tak stane a had ťa jednoducho odzbrojí a ujde, prípadne ťa zraní či dokonca usmrtí, neznamená to nič iné ako to, že tvoj vnútorný démon alias mentálny blok, ktorého sa chceš zbaviť, vyrazil do protiútoku, a ty proti nemu ešte nedisponuješ silou, ktorá by ho mohla transmutovať. Pokiaľ také niečo nastane, zameň orla za povedzme vlka, tigra, medveďa či jaguára, a pri ďalšom love hada vyhľadaj a pokús sa o útok znovu. Keby to ani tentoraz nevyšlo, rozmeň veľkú korisť na drobné – v tomto prípade by som z jedného pytóna urobil napríklad osem užoviek či vreteníc, a tie by som postupne lovil. Popritom by som si predstavoval, ako sa každým uloveným malým hadom problém alebo démon, ktorý ho predstavuje, oslabuje, až napokon úplne zmizne.

Naskytá sa otázka, či by sa problém, ktorý bol spočiatku pomenovaný napríklad chobotnicou, mohol počas magickej hry zameniť za iného morského živočícha či povedzme za hyenu. Mohol, a postup je následovný: Pokiaľ počas hry dostaneš pocit, že predmetný problém alias démon bol chybne pomenovaný, vedome hru ukončíš s tým, že problém ostal nedotknutý (teda démon vôbec nebol atakovaný ani oslabený, a mágiu začneš prevádzať úplne od začiatku, s novým pomenovaním. Alebo, pokiaľ ti to vnútorná myseľ a jej pocity/emócie dovolia, môžeš v súlade s precítením určiť, že predmetný problém už bol čiastočne natrávený, a zmenou formy predátora či koristi budeš v jeho transmutácii pokračovať.

 Autor: Antonius Andre Tjiu. Krajina: Indonézia

Avšak je potrebné vedieť, že niektoré hlbšie degeneratívne zmeny v našej psyché bude potrebné riešiť po dlhšie obdobie, nakoľko ich podstata sa mohla konštituovať celé roky, či dokonca problém mohol vzniknúť už v niektorom z minulých životov.

Platí pravidlo, že loviť treba dotiaľ, dokiaľ ti vnútorný pocit nenapovie, že démon je vypudený či rozpustený. Pokiaľ by si si chcel realitu overiť, pomôže ti aj orákulum – ja napríklad používam Tarot…

Nezaujímavé tiež je, že pokiaľ si tento spôsob psychickej chirurgie dostatočne na sebe nacvičíš, môžeš túto metódu použiť aj na iných. Pritom postupuješ úplne rovnako tak, akoby si pracoval so sebou. Rozdiel spočíva len v tom, že ulovená korisť bude predstavovať vnútorného démona niekoho iného. Toto si však musíš vopred riadne zadefinovať, aby v tvojom podvedomí následkom mágie nevznikli dajaké nežiaduce turbulencie.

Pri tomto cvičení, ako som už uviedol inde, nejde o žiadne vybudzovanie agresivity alebo iných negatívnych vlastností. Naopak, tieto sa transmutujú na láskyplné. Orol taktiež pri love nepociťuje zášť alebo pomstu. Ide o to, aby sa najedol, inač by neprežil. Každý pocit hanby a každá spochybňujúca myšlienka ide proti tebe a svedčí o tom, že ešte stále si pod vplyvom sebastredného ega. Pokiaľ je to tak, nabudúce si napríklad za analógiu koristi zvoľ činnosť materiálneho ega, ktoré ti v praktizovaní mágie bráni. Potom sa oveľa ľahšie dokážeš napojiť na svoje vyššie Ja, čím sa ti výrazne posilni intuícia!


8) Po spapaní koristi sa pomaly uveď do sveta protikladov a na magický akt okamžite zabudni!

To je veľmi dôležité, pokiaľ si nevieš udržať svoju analytickú myseľ pod kontrolou. Tá by ti totiž rituál úplne spochybnila a tým pádom jeho materializáciu oslabila. Pokiaľ však máš myseľ pod kontrolou, môžeš o rituály rozjímať a tým pádom energeticky podporiť.


Záver
Mozog, ako taký, sa zmeneným stavom vedomia spočiatku bude brániť. Je to logické. No časom ich začne brať ako ortodoxnú súčasť (psychickej) architektúry, pričom vtedy si už na bezpečnej ceste k úspechom, ktorých súčasť je aj bezproblémová komunikácia ako so svojím vyšším Ja tak s duchmi – spojencami.Príklad z vlastnej praxe:
Nasledovnú vizualizáciu som sprvoti imitoval aj fyzicky, no po získaní skúsenosti som ju prevádzal len v rámci mentálnej alebo astrálnej projekcie. Cieľom bola transmutácia jednej z negatívnych charakterových vlastností, ktorá mi bránila lepšej komunikácii s duchmi.


Som orlom. Krúžim vo výšinách niekde nad skalnatými horami…

Počiatočná vizualizácia sa mi pomaly začala prelínať s imagináciou, ktorá je už produktom receptívnej mysle.

Som orlom. Plachtím a cítim, ako sa mi prúd vzduchu opiera do letiek. Postupne sa ma zmocňuje čoraz väčšia eufória a závrat strieda závrat. Je to fascinujúci neopísateľný pocit. Vtom sa mi naskytá pohľad popod krídlo a hlboko pod sebou medzi skalami vidím vysokohorskú dedinu s jej obyvateľmi. Uprene pozorujem detaily s nádejou, že to miesto spoznám. Užívam si tohto zážitku vediac, že sa jedná o mentálnu cestu, ktorá sa ešte nestačila rozvinúť do astrálnej. Náhle mi pohľad skĺzol na skaly. Nič zvláštne nezaznamenávam až do chvíle, kedy mi orlí zrak, akoby cez objektív, nepriblížil detaily, kedy som uvidel skalné kozy, obratne sa pohybujúce v náročnom teréne. Zrak sa mi upol na jednu a nespúšťam z nej oči. V obrovskej výške nad dedinou náhle svoj let zrýchľujem, pričom obrovský masív oblietavam a od stáda sa vzdiaľujem. Vo vnútri som dostal pocit, že to nie je len tak a niečo sa určite deje.

Krídla som pritiahol bližšie k sebe, čím sa mi zvýšila rýchlosť. Dostal som silný závrat. Cítil som sa ako na húsenkovej dráhe. Zároveň sa mi na povrch drali neopísateľné pocity sily útočiaceho orla.  Ako som tak letel okolo skál, zrýchľoval som a mierne klesal, stále nevediac, čo bude  nasledovať.

Vtom som sa v závratnej rýchlosti vyrútil sponad skalnatého previsu a predo mnou sa objavilo stádo kôz. Tentokrát už ale bolo oveľa bližšie a moje orlie telo smerovalo priamo k ním. Stále ma nevideli, nakoľko som letel tesne u skál, ktoré ma kryli. Prudkým obratom som vyletel spoza obrovského balvanu na kozu, ktorú som predtým tak pozorne sledoval. Nemala žiadnu šancu. Letky som pritiahol úplne k sebe a nastrčenými drápmi padal rovno na ňu. V poslednej chvíli som mohutné krídla rozprestrel, čo ma prudko zbrzdilo a pazúry zaťal do tela. Napokon som sa mohutnými rozmachmi krídiel, aj s korisťou, vzniesol. Kozu som pritom držal v pazúroch mysliac si, že ju niekde odnesiem, ukryjem a spapám. Na moje prekvapenie po chvíli letu som kozu náhle upustil. Pozoroval som, ako obeť padá a drúzga sa na skalách. Keď ostala nehybne ležať, zlietol som k nej a začal trhať jej mäso. Zameral som sa predovšetkým na pečeň a ostatné vnútornosti. Reálne som pocítil závan čerstvého surového mäsa až mi, na moje prekvapenie, tiekli sliny. Najedol som sa do sýtosti, uvedomujúc si, že v skutočnosti som zlikvidoval svoju dlhodobú nežiaducu vlastnosť alebo som ju aspoň výrazne oslabil. Však život ukáže a pokiaľ by to nestačilo, cvičenie si môžem kedykoľvek zopakovať, pričom nabudúce môžem byť ako lovec hadom, jaguárom, vlkom, žralokom či pavúkom. Na tom nezáleží.

Užitočné informácie
Buď vždy v pohode a mágiu ber len ako hru… ale hraj sa vážne!

Pri každej vizualizácii a imaginácií platí zásada, že je omnoho účinnejšie ju robiť radšej v kratších intervaloch, častejšie, pri plnej duševnej sile, ako ju naťahovať, siliť a cvičiť vyčerpaný. Uvedenú vizualizáciu/imagináciu je potrebné vždy dokončiť. V prípade, že si bol vyrušený, dokončí ju neskôr. Je to pre tvoje podvedomie veľmi dôležité.

Predmetná vizualizácia/imaginácia spočiatku nemusí trvať viac ako 20 minút a časom, keď získaš skúsenosti, ti nemusí trvať viac ako 10 minút.

Užitočné je na svoje zviera sa „meniť“ aj viackrát počas dňa, dokonca v uliciach či v obchodných centrách, kedy si predstavuješ, ako ťa jeho duch sprevádza a ty oplývaš jeho schopnosťami a silou.

Často sa stáva, že vo vizualizácii, aby si ju uskutočnil podľa svojho zámeru – scenára – ti niečo bude brániť, a to aj v prípade, kedy sa budeš veľmi snažiť.

Napríklad ako dravec sa posnažíš korisť, predstavujúcu myš, z výšky pri nálete trafiť a pazúrmi zachytiť, no tá ti aj napriek maximálne vynaloženému úsiliu vždy dajako uhne a ty namiesto toho, aby si ju chytil, sa zaboríš povedľa do trávy!

Je to preto, lebo energia tvojho ešte netransmutovaného mentálneho programu/záporného ducha, predstavujúceho myš, je priveľká nato, aby si ju silou svojej predstavivosti prekonal, čo ti bude brániť, aby si svoj scenár naplnil. Spočiatku teda možno budeš až niekoľkokrát v situácií „neskúseného“ predátora, ako to napokon v prírode aj býva, a to potrvá dovtedy, pokiaľ sa sústavným opakovaním cvičenia – energizovaním zavádzajúceho nového programu/likvidácie démona – nepodarí progres.  Nezabúdaj, len prax robí majstra!

Pri cvičeniach tohto typu sa neodporúča používať sprievodnú (meditačnú) hudbu okrem originálnych šamanských bubnov. Hudba by ťa držala v emocionálnej klietke a pokiaľ by aj tranz spôsobila, práve preto, že jeho rozsah by bol definovaný (obmedzený) emóciami hudby, k požadovaným mozgovým vlnám by si sa vôbec nemusel dopracovať, čím by sa tvoje čarovanie stalo neúspešné.


A ZDÔRAZŇUJEM: len prax robí majstra, a úspechmi, ktoré sa ti po čase určite dostavia, sa nikomu nezainteresovanému nechváľ. Zrážka s nevedomcom, skeptikom či dokonca blbcom býva jednou z tých najťažších, a to by ťa zbytočne demotivovalo a pripravilo o tak vzácnu nervovú energiu. To, či to funguje, nech si každý overí sám na sebe.
 


Peter & Spol

Red circle and pentagram on a black background