Rituál pentagramu nielen na dobré ráno a dobrú noc

WEB_PENTAGRAM_RITUAL_ORIGINALVstupnými vízami do tvojej duše sú vždy len emócie, ktoré myseľ sprevádzajú, a teda vstúpiť môže ktokoľvek – ako anjel tak démon. Preto si dvakrát rozmysli, koho pozveš…


Úvod

Nižšie uvedené cvičenie je rituálom pentagramu v jeho najjednoduchšej podobe, čo ho pre nielen začínajúcich robí omnoho dostupnejším a efektívnejším, v porovnaní so zložitými a psychicky náročnými rituálmi niektorých okultných smerov.

Rituál pentagramu je význačný tým, že pracuje so symbolmi, ktoré sa počas niekoľko tisíc ročnej praxe mnohých jedincov nezmazateľne vryli do tzv. kolektívneho nevedomia, pojmu, ktorý k svojim zámerom využíva predovšetkým psychologický koncept mágie To zanechalo v Astrály svoje hlboké odtlačky, ako keď do plastelíny zatlačíš palec. Prebudením ich energií spôsobíš vo svojom nevedomí búrku, ktorú ak budeš mať pod kontrolou, môže ti padnúť na úžitok.

Uvedené cvičenie, ako napokon každé iné, nemusíš nutne prevádzať hneď z rána alebo večer pred zaspatím, no pokiaľ sa ti to stane zvykom, radikálne ti to pozmení energetické portfólio a ty, či už deň alebo noc, prežiješ v oveľa efektívnejšom móde. To postupne povedie k nastoleniu trvalej vnútornej rovnováhy a harmónie a tým pádom k liečeniu či udržaniu si už nadobudnutého zdravia.

Cvičenie ihneď po zobudení má tú výhodu, že šetrí čas a ty sa naviac v tom čase nachádzaš v stave vedomia tesne po uplynutí spánkovej fázy zvanej REM a hypnopompického stavu vedomia , kedy myseľ už nespí ale zároveň nie je ani úplne prebudená. Nemusíš teda vynakladať žiadny čas ani úsilie na progresívnu relaxáciu ale môžeš ihneď pristúpiť k vizualizácii, imaginácii či k mentálnej alebo astrálnej projekcii.

Obdobne to je aj pri cvičení večer pred zaspatím. Relaxáciu ani tu nemusíš prevádzať, nakoľko povedomie o tom, že ideš spať, ti navodí potrebné uvoľnenie a tým pádom tranz. Keď už budeš v meditáciách zbehlejší, budeš môcť využiť dokonca aj hypnagogický stav vedomia, čo je obdobou hypnopompického, len ten na rozdiel od neho nastáva pri prechode z bdelosti do spánku. Pokiaľ by si si teda túto fázu želal využiť k vizualizácii, imaginácii, lucidného snenia či k astrálnej projekcii, v poriadku, no mohlo by sa ti (ako začiatočníkovi) stávať, že by si pritom zaspal. Nič by sa nestalo, len by si najskôr v spánku zažil všetko to, o čo si sa usiloval ešte v bdelom stave pred zaspatím. No prihodiť by sa ti mohla aj taká spánková paralýza, ktorá napriek tomu, že býva adrenalínová, stať sa ti nič nemôže.

Každé cvičenie, či už ráno, počas dňa alebo večer, neprevádzaj v objatí so svojim partnerom, nakoľko sa vaše energie vzájomne mixujú a v zmenených stavoch vedomia je to najbadateľnejšie. Z cvičenia by potom mohol vzniknúť chaos. Ležte vedľa seba ale nedotýkajte sa!

Pokiaľ sa nachádzaš v hlučnom prostredí a nie si ešte v stave hluk mentálne vytesniť (čo dosiahneš praxou) použi do uší napríklad penové štuplíky.

Ako už bolo spomenuté, akékoľvek večerné a ranné mentálne cvičenie významným spôsobom podporuje bdelé uvedomovanie sa v prostredí existencie nielen počas dňa ale aj spánku, kedy naviac prebieha proces regenerácie psychosomatického systému oveľa intenzívnejšie. Proces stále väčšieho sa uvedomovania počas zmenených stavov vedomia je naviac alfou–omegou zvládnutia ako pozície metapozorovateľa tak okultnej mágie ako takej.

Maj na vedomí, že každý mentálny cvik sa zdá byť spočiatku neprekonateľne ťažký, no toto obdobie v závislosti, ako často cvičíš, netrvá dlho. Mozog sa učí veľmi rýchle, podobne, ako sa posilňujú svaly pri pravidelnom cvičení vo fitnes.

Prax

Tento návod používaj len po určitú dobu dotiaľ, pokiaľ nebudeš tak dobre zabehnutý, že si budeš môcť dovoliť ušiť si čarovanie na mieru. Vtedy už isto budeš„fyzicky“ komunikovať so svojimi duchmi-spojencami.

Pred vlastnou praxou je nutné si naštudovať teoretické základy o magickej praxi, ktoré sa nachádzajú predovšetkým v článku Ako vykonávať mágiu tak, aby aj fungovala II

Pred každým cvičením, obzvlášť ráno a večer, si odbehni na toaletu, aby si neskôr v tom najlepšom nebol prerušený a prípadne si vodou opláchni tvár a očí. Oči sú dosť dôležité, aby ťa neskôr pri cvičení nerezali alebo nesvrbeli. Pokiaľ tak urobíš, vráť sa do postele alebo zaujmi pohodlnú polohu mimo nej a po chvíľke nazerania do čiernočiernej tmy pod viečkami zavretých očí začni vizualizovať.

1)    Začni progresívnou relaxáciou
Samotná vizualizácia ti fyzickú uvoľnenosť, a tým pádom aj psychickú, významne prehĺbi a dostane ťa do požadovaného tranzu. Pointou je teda uvoľnenosť. Ak aj počas cvičenia pocítiš akékoľvek mentálne či fyzické napätie, preruš prácu a relaxuj a až potom vo vizualizácii pokračuj. Časom prídeš na vlastné finty a fintičky, ktoré ti tvoj progres významne urýchlia.

Veľmi pomáha, keď v začiatkoch považuješ nácvik progresívnej relaxácie za prioritu a cvičíš ho ako samostatné cvičenie. Pritom oveľa efektívnejšie je cvičiť ho častejšie v kratších intervaloch (spočiatku cca. 20 minút) ako sa trápiť hodinu a vlastné podvedomie si riadne znechutiť. Neskôr ti relaxácia potrvá len zopár minút.

2)    alebo sa daj do polohy, ktorá ti umožní zabudnúť na svoje fyzické telo a zavri oči. Nechaj sa ponoriť do čiernočiernej tmy spôsobom, akoby si sa nechal unášať prúdmi teplej vody v mori. Nekontroluj si svoju mentálnu pozíciu, nesnaž sa analyzovať to, čo sa ti deje. Racionálnu myseľ pokiaľ možno vypni a s vôľou bez vôle vizualizuj, ako sa pred tebou nachádza stena s dverami, na ktorých je žiariaci alebo horiaci pentagram alebo pentakel.

WEB_Pentagram-symbol

Ja ho napríklad vídavam na nedefinovanom tmavom podklade ako bielo-modro žiariaci a inokedy horiaci pentakel.

WEB_Pentagram_BurningPentagram
Žeravý pentakel (pentagram v kruhu)

Predstavuj si, ako sa vznášaš skrz neho na nejaké miesto, kde budeš cvičiť. Nerob si s tým žiadne starostí. Svoje miesto spočiatku nemusíš nikde logicky umiestniť, do žiadnych geografických či astrálnych súradníc. To sa ti v priebehu praxe nastaví samočinne alebo tomu môžeš dopomôcť tak, že si postavenie chrámu zvolíš ako momentálnu prioritu a samostatné cvičenie.

Chrám je tvoje tajné a chránené miesto, o ktorom budeš vedieť len ty a kde budeš chodievať odpočívať, čarovať, prijímať astrálne návštevy alebo ho využívať ako základňu k podnikaniu astrálnych výletov. Všetko to, čo sa v chráme odohrá, sa odohrá v tvojej duši. A je jedno, či sa tak stane z vôle tvojej alebo toho, komu udelíš do chrámu vstup.

WEB_CHRAM_the_astral_temple

Ďalej kráčaš alebo sa vznášaš v priestore chrámu do jeho stredu. Ak kráčaš, preciťuješ jeho studenú kamenistú, žulovú alebo mramorovú či hrejivú drevenú podlahu (fantázii sa opäť medze nekladú, ide o to, aby tvoje predstavy boli v súlade s tvojim vnútorným presvedčením a intuíciou a nie diktátom racia). Mohol by si síce aj levitovať, ale kvôli nacvičovaniu astrálneho cítenia je oveľa vhodnejšie aby si kráčal. 
Ako tak postupuješ smerom do stredu chrámu, všímaš si, ako je jeho podlaha posiata bohatou ornamentálnou výzdobou – rytinami s neznámym záhadným písmom. Všímaš si, ako túto zrejme účelovú výzdobu lemuje kruh, ktorý je taktiež vyrytý (alebo aj nie). Ak si to želáš, tento základný kruh chrámu môže byť v tvare tzv. kruhového kríža či starobylého živlového kríža, ktorému sa okrem iného hovorí aj kabalistický kríž.

WEB_Astral_Pentagram_003 Kruhový kríž (živlový/kabalistický kríž)


Okrem už spomínaného sa v tomto momente podrobnejšou architektúrou astrálneho chrámu nezapodievaj, nevypaľuj si zbytočne nervovú a duševnú energiu! Pre tento účel je tu cvičenie už spomenutého vnútorného chrámu alebo
posvätnej záhrady, ktoré taktiež môžeš robiť ako samostatné cvičenie v inom čase.

3)    Postav sa do stredu kruhu čelom na Východ. Východná strana v chráme je tá, ktorú si jednoducho určíš. V chráme alebo kdekoľvek inde rituál vždy prevádzaš nahý alebo oblečený v magickom plášti, a to aj vtedy, ak ho robíš astrálne!

WEB_RITUAL_PENTAGRAMU_invocation-front


Vlastná skúsenosť

V Astrály astronomické, astrologické a numerologické vplyvy do úvahy brať nemusíš. Ak sa ale vyznáš a do svojho čarovania si tieto aspekty pribrať želáš, pokojne tak urob. Výhodou astrálnej mágie ale je, že zatiaľčo kvality hmotného sveta pri fyzickom rituály do úvahy vziať musíš, pokiaľ pracuješ v Astrály, tam si ich dokážeš nasimulovať.
Napríklad, ak k svojmu rituálu potrebuješ Mesiac vo fáze cúvania, pretože potrebuješ invokovať bohyňu Hekaté, ale on sa momentálne (fyzicky) nachádza vo fáze dorastania, kedy mu velí bohyňa Artemis, nemusíš kvôli tomu čakať dva týždne, než sa Luna dostane do požadovanej fázy. Jednoducho vo vizualizácii si predstavíš Mesiac v požadovanej fáze a oslovíš jeho autoritu. A to platí o všetkom. Astrál sa dá tvarovať ako plastelína! 

4)    Stojíš tvárou k Východu a vnímaš, ako z hora do chrámu, prípadne do obrysov chrámového kruhu, prúdi svetlo. Je to svetlo Veľkého ducha (Stvoriteľa), svetlo Vyššej moci, Vesmíru, archanjelov alebo čohokoľvek, na čo si ochotný v tomto momente uveriť a teda nie je to až v takom príkrom (vnútornom) rozpore, ktorý by ti bránil uskutočniť zámer.

Svetlo Veľkého ducha (Stvoriteľa) vnímaš tými zmyslovými kanálmi, ktoré ti momentálne fungujú. Nenúť sa akékoľvek objekty a udalostí v Astrály vnímať podľa toho, ako prikazujú či odporúčajú iní. Tak by si sa ďaleko nedostal, pretože by si si, ako som už spomenul, zablokoval psychiku. Vizualizovať teda môžeš akýmikoľvek zmyslami – zrakom, sluchom, vôňou, chuťou, no najdôležitejším aj tak ostáva jasnocit.

5)    Ukončíš predstavu svetla prúdiaceho z hora s vedomím, že sa tak deje i naďalej a pokračuješ ďalším krokom, ktorým je vytvorenie magického kruhu.

Tento kruh je veľmi dôležitý, pretože vymedzuje priestor, v ktorom pôsobia magické sily a zároveň ťa ako operátora a pozvané bytostí chráni pred zlovôľou hocikoho a hocičoho. Kruh je tvorený buď bielym, bielomodrým alebo zlatým svetlom, no môže byť aj dúhovito pableskujúce.

Farby v skutočnosti neexistujú, tvoria sa len v mozgu, ale sú analógiou k vibráciám, ktoré potrebuješ vnímať, aby si sa mohol zariadiť tak, ako momentálne potrebuješ, keďže všetko vo Vesmíre je vibrácia.

Stojíš teda čelom k Východu, pričom pred seba napriahneš dominantnú ruku (bežne pravú) a buď so všetkými vystretými prstami alebo len tromi (palec, ukazovák a prostredník) začneš smerom od Východu po smere hodinových ručičiek tvoriť (aktivovať) rituálny obranný láskyplný kruh, pričom svetlo/oheň ti vychádzajú z prstov, alebo aj nemusí – tam, kde budeš ukazovať, tak sa svetlo/oheň bude tvoriť. Opäť, je to len na tebe. A láskyplný kruh preto, aby nepriťahoval zlo.

Ako totiž tvrdí Serge Kahili King, keby si údajne vytvoril len kruh obranný, ten aby naplnil svoje poslanie, musel by zároveň, aby ťa mal pred čím chrániť, priťahovať sily Temnoty. Takže istota je guľomet, povedala babka a …

Točíš sa s vystretou alebo polovystretou rukou okolo osi v predstave tak, akoby si to bol robil fyzicky. Mimochodom, ja osobne som si to najprv precvičoval fyzicky, čo veľmi pomohlo. S tvorením kruhu skončíš tam, kde si aj začal, teda na Východe… a kruh je uzavretý.

Teraz si urobíš malú (mentálnu) rekapituláciu. Uvedomíš si a precítiš vnútorný chrám (len jeho hrubú podobu/podstatu), svetlo, prúdiace z Vesmíru a kruh samotný. Keď si to zvládol, môžeš postúpiť ďalej.

Nechaj sa viesť vnútornou intuíciou, čo znamená, nekonaj podľa predpisov okultných systémov, aj keby ti to „majster“ nanucoval. Týka sa to predovšetkým astrálnej mágie, teda ak si závislý na zmenených stavoch vedomia.

POZOR!
Zložité rituálne úkony niektorých systémov nútia v astrálnej verzii ich vykonávania zapájať do hry v zvýšenej miere analytickú myseľ, ktorá si všetky tie pomôcky a iné detaily z fyzického sveta musí preniesť do Astrálu. To zamedzuje nástupu hlbšieho tranzu, ktorý je obzvlášť v astrálnej mágii alfou-omegou. Predovšetkým začiatočníci by mali rituály v predstavách vykonávať jednoduchým spôsobom, čo je oveľa prínosnejšie ako vizualizovať až prespríliš detailov na úkor efektívnosti. Vo všeobecnosti v mágii neplatí úmera, že čím viac pomôcok použiješ, tým lepšie to bude. Pri použití viacerých pomôcok je treba mať na zreteli aj to, aby si magické predmety vzájomne nekonkurovali. Je to obdobné, ako by si naraz evokoval alebo invokoval dve bohyne naraz. Ich predpokladaná duplicitná účinnosť by sa aj z pozície matematiky a (meta)fyziky vzájomne vyrušila a energetickým výsledkom, ktorý by sa zhmotnil, by bol beztvarý kolomaž. Toto platí aj pri vybudovaní si vlastného (fyzického) oltára. Aj ten môže disponovať množstvom silových predmetov ale opäť, do akej miery je tvoja myseľ schopná tieto symboly pojať tak, aby sa vzájomne nerušili?

Vlastná skúsenosť
Vo vizualizáciách postupujem tak, aby ma ich zložitosť z tranzu nevytrhla. A pokiaľ sa tak stane, chvíľu pozerám do čiernočiernej tmy a potom pokračujem akoby sa nič nestalo.

Ak napríklad pociťujem odpor k tomu, aby som myšlienkovo tvoril vety, nerobím to a namiesto toho používam symboly. Napríklad, namiesto vety „milujem Ťa“ pošlem v predstave do cieľovej oblasti „srdce prepichnuté šípom“, atď. Pokiaľ si predstavím prekrásny západ Slnka, nikdy ho nepomenovávaj slovami ale len pozerám a preciťujem. A pokiaľ si želám odoslať spätnú väzbu, opäť použijem symbolické obrazy. Rozdiel v používaní a nepoužívaní analytickej mysle je obrovský. Analytická myseľ ale nie je týmto z procesu vyradená. Ona v skutočnosti funguje, ale na oveľa hlbšej úrovni. Nie je nič lepšie, ako sa nechať (kontrolovane) unášať na vlnách intuície…

6)    Predstav si, že pred tebou, na východnej strane, žiari už spomenutý živlový či kruhový/kabalistický kríž a na hrudníku HEXAGRAM (ktorý ja používam len ojedinele). Kruhový kríž si môžeš nakresliť podľa obrázku vyššie, a to opäť pravou rukou (u ľavákov ľavou).


Alternatíva od
Fratera Shaddai
:

Nyní si představte, že před vámi září kruhový kříž složený ze čtyř prvků, někdy nazývaný jako kabalistický kříž. Tento starobylý symbol je kříž živlů.

Pokud chcete, můžete ho nakreslit ve vzduchu rukou, z jejíchž prstů jako kdyby proudilo třpytivé bílé světlo. Kruhový kříž můžete také vytvořit tradičním způsobem:
dotknete se čela, potom třísla, pak pravého ramene a následně ramene levého. Skončete sepnutím prstů rukou před hrudníkem jako při modlitbě.
K upevnění kruhového kříže ve vaší představivosti použijte jakýkoliv způsob, na nějž si vzpomenete, třeba jen na pár vteřin, dokud cítíte, že se tam nachází.

POZOR!
K ukotveniu kruhového kríža do svojej mysle, ako aj ďalších symbolov, ktoré budeš v mágii vizualizáciou tvoriť, vždy použi akýkoľvek spôsob a prostriedky, ktoré ti umožnia dané symboly precítiť a uveriť v ich reálnosť. Spočiatku ti to takmer určite nepôjde, ale nato sa doslovne vykašli. Rob všetko tak, akoby si sa len na niečo hral. Iritácie neber vážne, pretože predstavujú atribúty materiálneho vedomia, ktoré potrebuješ dostať do pozície, aby ti slúžilo a nie ty jemu.

Vlastná skúsenosť
Aby som dokázal materiálnu myseľ spacifikovať, nepoužívam jej nástroje – tlak, netrpezlivosť, orientáciu na cieľ (proces je cieľom), kritičnosť a pocit agresie. Ak týmito zápornými kvalitami disponujem do tej miery, že ma v progrese citeľne brzdia, zameriavam sa (popri tomto cvičení) aj na pozíciu metapozorovateľa a zároveň všetky tieto obmedzujúce fenomény ignorujem.

Ináč povedané, vo vizualizáciách a imagináciách platí úplný opak toho, ako to všetko prebieha vo fyzickom svete. Zistil som, že v hmote musím vynakladať extrémne úsilie, dajme tomu k tomu, aby som zdvihol činku o určitej váhe. Vo svete astrálnom však gravitáciu prekonávať úsilím už nemusím, pretože Tam je gravitácia uložená len pod určitým mentálnym kódom ako programový potenciál, ktorý podľa potreby buď aktivujem alebo deaktivujem. Pamätaj, v Astrály úsilie a námaha náležia do nižších vibrácií!
Iné to ale je u astrálnych cvičení, pri ktorých gravitačnú hmotnosť kvôli dosiahnutiu požadovaných efektov simulovať musím. Napríklad posilňovanie určitých svalových partií, kedy sa touto vizualizáciou precvičujú aj reálne svalové nervové zakončenia. Vtedy naozaj riadne funím, avšak toto „urputné namáhanie“ prebieha len v astrálnom tele, teda bez akéhokoľvek vytvárania mentálneho a fyzického napätia. Mentálnym napätím sa myslí namáhanie sa kvôli dosiahnutiu samotnej vizualizácie a nie namáhanie sa už v bežiacom procese vizualizácie, kedy posilňujem svaly, čo je jej zámerom!

POZOR!
V článkoch spomíname, že analytickú (racionálnu/sebastrednú) myseľ treba spacifikovať, ale je to myslené tak, že ju treba len ovládnuť. Je to tak preto, lebo bez tejto mysle (reprezentujúcu určitý typ podosobnosti) by si jednak v hmote neprežil a poďalšie, každý tranz by sa bol zmenil na bezbrehý úlet (ako zažívajú narkomani) alebo na obyčajný spánok!
Čo sa týka vplyvu KARMY na astrálne cestovanie, mágiu a vôbec všetko, čo súvisí s okultizmom, je u každého inak. U jedného, kto má viac karmických bodov „bielych“, progres bude bezproblémovejší ako u tých, ktorý mali na vysvedčení na konci poslednej inkarnácie viacej bodov „čiernych“. Ale to je napokon logické a nezapodievaj sa tým… len cvič!

7)    Potom, čo sa ti kruhový kríž stane pocitovo reálnym, rovnakým spôsobom pred sebou nakreslíš pentagram. Po dokončení pentagramu do neho – jeho stredu – umiestniš symbol predstavujúci konkrétny živel.

Na východnú stranu dáš do stredu pentagramu meč – symbol vzduchu. Po smere hodinových ručičiek na južnú stranu palicu alebo žezlo, znak ohňa. Na západnú stranu umiestniš kalich (pohár) a konečne na severnú stranu štít, aký používali rytieri, len bohato zdobený rytinami a záhadnými znakmi písma. To ostatne platí aj o ostatných živlových analógií (zbraní).

Nyní nakreslete pravou rukou před sebou pentagram. Vyjděte z nejvyššího bodu a vytvořte pěticípou hvězdu.
Sledujte ji svým vnitřním zrakem jako jasně zářící bílou hvězdu a vnímejte sami sebe, jako byste se zabodli přímo do středu hvězdy.
 

WEB_Astral_Pentagram_002

Kreslenie pentagramu – vyvolávací a odvolávací

Nyní se otočte o polovinu doprava a opět kreslete, opakujte přitom postup, poté se znovu otočte o polovinu doprava a kreslete znovu pentagram opakováním stejného postupu, znovu se otočte doprava a kreslete pentagram a přitom postup opět opakujte a nakonec se otočte o polovinu tak, abyste se nacházeli opět na své původní pozicí. Nyní byste měli být obklopeni kruhem bílého světla s pentagramem se stejným bílým světlem v každé čtvrtině. 

Vlastná skúsenosť
Symbol pentagramu by si ale nemal vytvoriť tak, že si ho len jednoducho predstavíš vcelku, ale mal by si ho umiestniť na svoje miesto dôkladným nakreslením (neskôr budeš môcť v akútnych prípadoch čarovať aj tak, že v chráme napríklad tlesknutím všetko zaktivuješ a rovnako všetko po dokončení deaktivuješ. Ale tejto možnosti sa nateraz, okrem časovej tiesni, vyhýbaj. Pomalým kreslením každého detailu uvoľneným spôsobom vysokoefektívne transmutuješ svoju psyché a zároveň ju liečiš!

Kresli sa vždy dominantnou (vystretou alebo polovystretou) s vystretými všetkými prstami alebo len tromi (palec, ukazovák a prostredník), pričom symbol môže pozostávať z rovnakého média aké si použil na rituálny kruh a/alebo živlový kríž/hexagram. No môžeš pokojne
skombinovať svetlo s ohňom, ak ti tak káže intuícia.

8)    Opäť nastáva mentálna rekapitulácia. Uvedomuješ si (s vôľou bez vôle) celý chrám a všetko to, čo si doteraz v ňom vytvoril.

Vidíš a/alebo cítiš, ako z vrchu na teba prúdi božské (alebo inak zadefinované) svetlo. Vnímaš okolo seba rituálny kruh a pred sebou kruhový kríž, ktorý prekrýva pentagram s mečom v strede. Bez toho, aby si sa otáčal a vydával akúkoľvek námahu, vnímaš uhlom 360° všetky ostatné pentagramy vrátane živlových zbraní (symbolov) v ich stredoch.

Toto celé zaklínadlo lze snadno ritualizovat pomocí gest a slov. Přitom je nutné používat vaši představivost. Je to právě vaše fantazie, která ovlivňuje vaše podvědomí; NIKOLI slova. Přirozeně, že si můžete vymyslet zaklínadla vlastní, ale zde je návrh.

Rituál Pentagramu se musíte naučit nazpaměť tak, jak je popsáno níže:
(1) Dotýkáte-li se čela, řeknete: „K tobě.“
(2) Dotýkáte-li třísel, vyslovte: „Království“
(3) Jestliže se dotýkáte pravého ramene, řekněte: „A síla.“
(4) Pokud se dotýkáte levého ramene, řekněte: „A sláva.“
(5) Sepnete-li ruce na vaší hrudi, řekněte: ,,Navěky, amen.“

(Představte si kruhový kříž.)
Řekněte: „Jsem propojen s potenciálem tvůrčího zdroje. “ (Představte si jakoby královskou korunu.)
Řekněte: „Jsem rovnocenné propojen s pevnosti země.“ (Vidíte a cítíte vyleštěnou černou mramorovou podlahu pod vašimi chodidly.)
(6) Otočte se směrem na východ (udělejte pentagram), řekněte: „Přede mnou je východní pentagram.“
(7) Otočte se směrem na jih (udělejte pentagram), řekněte: „Přede mnou je jižní pentagram.“
(8) Otočte se směrem na západ (udělejte pentagram), řekněte: „Přede mnou je západní pentagram.“
(9) Otočte se směrem na sever (udělejte pentagram), řekněte: „Přede mnou je severní pentagram.“
Řekněte: „Přede mnou jsou čtyři symboly mocné sily“

(10) Sepněte ruce do tvaru kříže a řekněte: „Přede mnou leží symbol dokonalé inteligence a uvědomění.“ (Pohleďte na meč.)
Řekněte: „U mě pravice leží symbol dokonalé tvořivosti.“ (Pohleďte na hůlku.)
Řekněte: „Za mnou leží symbol věčně se řinoucí dobroty.“ (Pohleďte na kalich,)
Řekněte: „U mě levice leží symbol bytí.“ (Pohleďte na štít.)
Řekněte: „Kolem mě září pentagramy.“
Řekněte: ,,Ve mně září šesticípá hvězda.“ (Představte si zářící hexagram uprostřed vaší hrudi.)

Hexagram představuje vaši moc nad sedmi běžnými planetami nebo makrokosmem.
Nyní se můžeme věnovat běžné magii.

Kompletnú verziu menšieho pentagramového rituálu nájdeš TU.

9)    Prejav bezvýhradnú oddanosť, úctu a pokoru silám Univerza a konkrétnym astrálnym bytostiam tak, že sa pokloníš najprv na stranu Východu a postupne, v smere hodinových ručičiek aj na strany ostatné. Alebo urob to, čo momentálne považuješ za svoj vlastný spôsob prejavu úcty, oddanosti a vďačnosti.

Vlastná skúsenosť
Ukloniť sa k jednej duchovnej autorite môžeš opäť podľa pocitu len ráz, dvakrát alebo až štyrikrát. Nás bytostí naučili vzdávať hold aj sám sebe, svojej vnútornej autorite, ktorou je duch ako vysoká svetelná bytosť. Vyššie Ja každého inkarnovaného človeka je takou bytosťou, nech už sa ten momentálne navonok javí akokoľvek.
Pokiaľ pociťuješ odpor k tomu, aby si astrálnym inteligenciám prejavil úctu, pokoru a oddanosť (nie ľudským autoritám ani démonom!!), potom máš problém s materiálne orientovaným egom a vyššia inteligencia nemá dôvod, aby zablokovaným jedincom v okultizme akokoľvek pomáhala. Bude ťa považovať za pacienta, ktorý sa najprv musí vyliečiť!  
V našich rituáloch sa ukláňame okrem svetových strán aj k svetu Dolnému a Hornému, čo sú okrem iného aj metafory pre podvedomie a nadvedomie.

Tak, a teraz je chrám, vrátane samozrejme teba, pripravený na akúkoľvek ďalšiu okultnú (duchovnú/magickú) činnosť. Tej je bezpočet. Môžeš len tak odpočívať, meditovať, dobudovávať alebo spravovať chrám (svoju dušu), prijímať návštevy alebo čarovať, či si urobiť nejaký ten rituál alebo rituál ukončiť.

Príklad využitia rituálu Pentagramu k evokácii bytostí: evokácia Hagielastrálnom prevedení a prevedení klasickej rituálnej mágie.

Ukončenie rituálu pentagramu je opísané nižšie.


Základná auto-transmutačná mágia živlov ducha, duše a tela:

10)   Stojíš čelom na stranu Východu. Oproti sebe vidíš žiariaci pentagram a za ním bránu do sveta živla Vzduch, ktorého symbol sa vznáša v strede pentagramu. Zodvihneš ruky nad seba (čo urobiť nemusíš) a zľahka ale zanietene v mysli vyriekneš „brána strážnej veže Východu, otvor sa! Živel Vzduch a jeho bytostí sylfy, vstúpte dovnútra!“

A predstavuješ si, ako sa brána (detailne zdobená, zhotovená z akéhokoľvek materiálu) otvára a dovnútra chrámu sa rutí vzduch s obrovskou intenzitou. Preciťuj to zároveň (akýmsi podvojným vnímaním) tak, že tvoja duša (astrálne telo) sa napĺňa vzduchom a ty sa stávaš ľahkým ako balón, nafúknutý teplým vzduchom čím si úplne stratil váhu.

No pokojne môžeš použiť aj jednoduché len „brána Východu otvor sa, živel Vzduch vstúp dovnútra„. Je úplne jedno, ako zaklínadlo vyriekneš, hlavne keď budeš mať na mysli to, čo chceš urobiť, budeš tomu rozumieť a budeš sa na to koncentrovať.

POZOR!
Pokrokom v cvičení všetkého, čo sa týka zmenených stavov vedomia, nie je úspešné prevedenie samotného cvičenia podľa toho, ako by to malo správne byť, ale to, že si ho vôbec previedol!

Pokiaľ si myslíš, že sa ti nedarí, počas cvičenia tento predpoklad len príjmy a pokračuj ďalej. Ono sa ti totiž v skutočnosti darí, len tvoja materiálna myseľ robí všetko preto, aby si si myslel opak a činnosti sa vzdal. Berie jej to totiž vodu z mlyna, čím opúšťa svoju primárnu pozíciu v rozhodovaní a stáva sa len sekundárnou kvalitou.

Vedz, že tým „nedarením“ je proces spaľovania mentálneho bahna, ktorý sa v tvojom astrálnom tele počas inkarnácií nazhromaždil a teraz sa likviduje tvojím nadvedomím. A keď tento proces konečne pominie, až potom v mentálnych technikách postúpiš na vyšší level. Ono je to logické a vedz, že spaľovanie mentálneho kalu je zároveň liečebným psychosomatickým procesom. Takže nejde o žiadne zabíjanie drahocenného času!

Vlastná skúsenosť
Spočiatku, po dobu niekoľkých týždňov, sa mi do vizualizácií neustále vmiešavali cudzie myšlienky. A to sa deje aj v súčasnosti, len vďaka praxe oveľa zriedkavejšie. Ide o tzv. astrálne smetí. Jedná sa o pocity, emócie a vášne doterajšieho života, ktoré sú zviazané s mysľou. Ako už asi vieš, emócie pozostávajú zo živlov a tie predstavujú hybnú silu Univerza a teda aj tvojej mysle. Počas tranzu si hlboko uvoľnený a mentálne bahno v podobe myšlienok sa zo dna uvoľní a bezvýznamne vznáša v priestoroch tvojej psyché (duši). A tam ich zachytí tvoja myseľ, ktorá sa momentálne sústredí na mentálne úkony.

Tieto túlajúce sa myšlienky sú emocionálne formy, ktoré vznikli za určitých životných udalostí. A čím bola táto udalosť emocionálnejšia, tým silnejšími sa tieto mentálne formy stali.
Dokonca v stave tranzu sa vynára množstvo myšlienok aj z minulých životov, ktoré si vtedy nespracoval a tak sa ako mentálne programy preniesli do tohto života, kde programujú voľné energie, ktoré sa potom opäť javia ako bývalé nespracované emócie. A tie teraz (rovnako ako aj v minulom živote) pôsobia ako mentálne konštrukty, tvoriace bloky, vedúce až k patologickým symptómom. Preto sa každé cvičenie, využívajúce tranz, považuje zároveň za vysokoúčinný reenergetizujúci nástroj a liečený proces.
Tým, že sa nachádzaš v hypnotickom stave mysle, škodlivé emocionálne myšlienky spracovávaš a oni sa postupne z tvojho podvedomia vytrácajú. Preto ich počas meditácie, vizualizácie, imaginácie a často dokonca počas astrálnej projekcie zaznamenávaš.

Keď sa teda počas meditácie alebo vizualizácie objavia, akceptuj ich, ale keďže teraz už vieš o čo ide, nevenuj im bližšiu pozornosť. Oni sa pomaly vytratia, hoci najskôr ich vzápätí nahradia iné, pretože toho mentálneho kalu môžeš mať požehnane. Praxou ale nadobudneš väčšiu vnútornú silu a s túlavými myšlienkami sa tak bude čím ďalej tým viac vedieť vysporiadať. Vytrvaj a výsledky sa určite dostavia!

11)    Ďalej si živly budeš predstavovať tak, že Oheň ťa naplní rozpínavou horúcou žiarou a dodá ti neopísateľnú energiu, Voda (ako polarita Ohňa) spôsobí v tebe ten najnižší chlad, aký si len vieš predstaviť, pričom na okolie bude pôsobiť silno magnetickyZem ti dodá obrovskú tiaž, akoby si bol zhotovený z hmoty NEÚTRONOVEJ HVIEZDY, pričom si uvedomuješ jej trojrozmernosť a gravitačnú silu, ktorou všetko priťahuje. Pozor, nejde o magnetizmus ako v prípade živla Vody!

Teda, obráť sa (v smere hodinových ručičiek) na Juh a urob to isté, len pozvi do svojho chrámu živel Oheň a jeho bytostí Salamandre. Potom obrátený na stranu Západu pozvi živel Vodu a jej bytostí Undiny/Rusalky a konečne otočený čelom k severnej strane Zem a jej obyvateľov Gnómov.

12)    Postav sa čelom k Východu a urob si rekapituláciu toho, čo si doteraz urobil a zároveň to preciťuj. Znovu opakujem, do ničoho sa nikdy nenúť, nič nekritizuj a neposudzuj. Všetko to sú jedovaté nízkovibračné myšlienky, ktorých sa máš zbaviť a nie im venovať pozornosť a prikrmovať ich.
A to platí aj mimo meditáciu. Kdekoľvek sa budeš nachádzať a budú ťa atakovať rôzni, ako v Harry Potterovi hovorievali „mukli“, povznes sa nad nimi. A vedz, že medzi nimi sú (a aj vždy budú) takí, ktorí sú dokonca na vedúcich postoch a chvália sa vysokým IQ. Čo ale z toho, keď na druhej strane ich emočná (EQ) a spirituálna (SQ) inteligencia sa nachádza v mrazivých hodnotách!

13)     Živly sa nachádzajú v chráme (duši) a teraz stále otočený na stranu Východu im daj príkaz „živelné zbrane ku mne!“… a predstavuj si, ako sa meč, žezlo, kalich a štít zo stredov pentagramov presúvajú k tebe a zaujímajú okolo teba kruh. Meč je pred tebou vo vzdialenosti plus-mínus dva metre a ostatné zbrane okolo teba tiež. Si v strede kruhu, ktorý tvoria. A teraz daj pokyn, aby okolo teba začali obiehať. Všímaj si pritom, či sú všetky v rovnakej výške okolo teba. Keby sa dajaká zbraň vyskytovala nižšie alebo vyššie, znamenalo by to, že dotyčný živel, ktorý predstavuje, je v tvojej psyché buď poddimenzovaný alebo predimenzovaný. Tým, že dáš obiehajúci symbol na úroveň ostatných, v podstate konáš mágiu na doplnenie alebo odobratie z uvedenej kvality tak, aby nastala vnútorná živlová rovnováha.

POZOR!
Vo vizualizácii (nie v imaginácii) sa ti bude často stávať, že napríklad živlovú zbraň, obiehajúcu ako okolo teba, budeš v porovnaní s inými vnímať nižšie (čo znamená, že dotyčný živel je v tebe poddimenzovaný) a ty teda ho vôľou pozdvihneš vyššie na úroveň ostatných symbolov, aby si ho voči ostatným kvalitám dorovnal, no akonáhle tak urobíš, živel opäť skočí nižšie (posun symbolu dole alebo hore už spôsobuje nástup receptívnej, teda imaginačnej mysle). Možno svoje mentálno-emocionálne portfólio budeš musieť veľakrát dorovnávať, aby konečne nastala rovnováha živlov. Deje sa tak preto, že k nadobudnutí nerovnováhy viedli mocné a dlhotrvajúce emocionálne okolností, a tak tento mentálny program, ktorý je podporovaný tomu adekvátnou silou, budeš musieť eliminovať množstvom vynaloženého úsilia.
A to sa týka nielen tohto konkrétneho cvičenia ale celej astrálnej mágie ako takej. Veď práve to je jej gro, to spôsobuje to, že vôbec funguje!

Symboly obiehajú okolo teba a ty si predstavuješ, ako reálne živly v podobe extra silných turbulencií vbiehajú do teba, von z teba a tak rôzne. Jednoducho, dovoľ si sa cítiť akoby v rýchlo rotujúcej práčke, kedy ťa živly dôkladne vyobracajú a zbavia špiny.
Inokedy si cvičenie môžeš zmeniť a to tak, že živly dovnútra cez bránu jednoducho nevpustíš ale povoláš k sebe len živlové zbrane a necháš ich tak, ako už bolo uvedené, obiehať okolo seba. A pokiaľ sa nejaký symbol vyskytne nižšie alebo vyššie, ten živel vpustíš dovnútra a budeš s ním pracovať. Pokiaľ sa bude jednať o živel hlavný, teda pôjde buď o Oheň alebo Vodu, znamená to, že buď elektrického fluida alebo magnetického máš prebytok alebo nedostatok, a obidva problémy vyriešiš tým, že sa budeš dotyčným živlom impregnovať.

Robíš to tak, že stojíš v chráme a vnímaš, ako je vyplnený týmto živlom alebo jeho fluidom, pričom si nenásilným (hravým) spôsobom predstavuješ, ako cítiš, že v tebe prebieha vyrovnávací a harmonizujúci proces, teda uzdravovanie. Táto vizualizácia, ak sa pravidelne opakuje, predstavuje zároveň aj veľmi účinné liečenie všemožných, aj smrteľných, chorôb.

Cvičenie na ovládnutie živlov sa nachádza TU a TU.

Keď pocítiš (aj z časového hľadiska) že už dosť, nechaj pokynom symboly zastaviť tak, aby každý zaujal svoju svetovú stranu. Potom daj pokyn „živlové zbrane na miesta!“… a vizualizuješ, ako levitujú späť do stredov svojich pentagramov.

Následne sa v protismere hodinových ručičiek obrátiš na stranu Severu a pred sebou vidíš žiariaci (horiaci) pentagram a štít v jeho strede. Za ním vidíš otvorenú bránu živlu Zem.

Zavelíš „brána strážnej veže Severu, zatvor sa!“ a vnímaš, ako sa brána zatvára a predstavuješ si, ako sa živel Zem prudko hrnie z chrámu do svojho teritória. Jeho pohýb je taký prudký, že ho pociťuješ „fyzicky“. A ako sa brána uzatvára, vnímaš Zem, ako sa úporne snaží z chrámu vymiestniť ešte pred jej zabuchnutím, čo sa mu aj podarí. Popritom ďakuješ živlu za jeho účasť a pôsobenie a pritom mu (občasne) v jeho bytí požehnáš.

To isté opakuješ s Vodou, pričom ju preciťuješ, ako prudko odchádza bránou von, pričom do teba naráža tak, akoby to bolo fyzicky. Rovnako vizualizuj aj Oheň a v závere Vzduch.

VAROVANIE!
Niektorí klienti vymiestnili niektorý zo živlov z chrámu nedôsledne, čo sa neskôr prejavilo viac-menej zmenenými psychickými stavmi, ktoré však ustali, len čo sa v tranze do nedokončenej situácie opäť navrátili a vymiestnenie živlov dokončili. Sú zaznamenané aj prípady, kedy operátor zabudol živly vrátil späť do ich teritória, čo malo u živla Oheň za následok vznietenie rodinného domu (bez zjavných príčin) alebo bytu v prípade inom. Žeby „náhody“? My už vieme, že nie…
Pokiaľ sa ti stane, že budeš mať živly do chrámu (teda do svojho astrálneho tela) vpustené a proces budeš musieť kvôli objektívnym okolnostiam náhle prerušiť, zapamätaj si, kde si skončil a po znovuuvedení sa do tranzu, aj keby to malo byť po mnohých hodinách, rituál dokončí. Pokiaľ tak neurobíš, nič nové nezačínaj!
To napokon platí o všetkých mentálnych cvičeniach. Aj pri čakrách, pokiaľ precvičíš čakru prvú, druhú a tretiu, nabudúce nebudeš pokračovať tak, že budeš opäť precvičovať prvú, druhú a tretiu ale budeš pokračovať štvrtou, piatou, šiestou, atď. Rovnako pokiaľ cvičíš živly. Ak precvičíš napríklad vzduch a oheň, nabudúce už tieto živly opakovať nebudeš, ale budeš pokračovať živlom voda a zem, atď. To kvôli tomu, aby sa astrálne fenomény precvičovali rovnomerne a nevznikol tak pretlak alebo nedostatok jedného z nich.

Vlastná skúsenosť
Počas praxe so živlami, obzvlášť s ohňom, na ktorý sa primárne doteraz zameriavam, mi v byte naraz začalo horieť vo vnútri zárubni dverí z izby, kde som čaroval v prechode do kuchyne!

Inokedy v inom byte, kedy sme tam boli traja, živel oheň dokazoval priazeň, keď sa mu s úctou dlhodobo venuješ tak, že na pokyn sa všetky hlavné svetlá zažali a na pokyn vypli. To sme pred nezainteresovaným človekom – svedkom – ktorý tam bol len na návšteve, robili po niekoľko dní. Živel oheň sa potom s nami podobne hral aj potom, keď sme mu už žiadne pokyny nezadávali!
Keď som bol pozvaný na Vianoce k tiež čarujúcej kolegyni, len čo som sadol za štedrovečerný stôl, hustá ozdobná čečina, nachádzajúca sa predo mnou náhle vzbĺkla a museli sme ju hasiť. Racionálnu príčinu to však nemalo.
Bol som u čarodejnici, ktorá ma zaviedla k svojmu oltáru, kde sme mali niečo spoločne riešiť. Ku koncu jej oltár vzplanul a muselo sa to hasiť…
A týchto príhôd je za obdobie, čo sa tomuto venujem, oveľa viac. A prečo je tomu tak?
Keď pracujem so živlom ohňa astrálne, pracujem s tým istým ohňom, ktorý sa nachádza aj vo fyzickej realite, ale ako uvádzam v istých článkoch, tu ide o jeho ducha, ktorý ten fyzický má len za hmotné telo. Preto ak si s ohňom dobre rozumieš, sa dejú tie veci.
No ak si s ním náhodou nerozumieš, pretože oheň ťa veľmi ľahko čo si zač prečíta, budú sa ti diať veci negatívne. A stačí, keď nastanú v tvojom astrálnom tele, teda v duši. Potom… amen tma.
Preto nevedomci, ktorí máte tendenciu sa týmto skutočnostiam vysmievať, pozor, aby vás náhodou nejaká „náhoda“ niekedy nečakane nezaskočila…

Ukončenie rituálu pentagramu

14)    Stojíš čelom k Východu a živly sú preč. Teraz sú na rade pentagramy, ktoré likviduješ obťahovaním opačným smerom ako si ich kreslil, pričom začínaš na Severe a končíš na Východe.  Kreslenie rukou je dôležité pre získanie väčšej zručností a koncentrácie. Po nadobudnutí väčšej praxe alebo v zrýchlenom konaní ich jednoducho po jednom rozplyneš alebo aj naraz všetky. V superrýchlom procese len luskneš rukou a celý chrám akoby vypneš. Potom ho už len opustíš. Metód je veľa a ty si vyberáš podľa momentálnych okolností.

Kruh zhasínaš tak, že začínaš na Východe a postupuješ smerom k Východu dokola v protismere hodinových ručičiek. V závere teda opäť stojíš tvárou k Východu a vnímaš potemnený chrám s už uzavretými bránami, pred ktorými sa buď vznášajú alebo nie (záleží na tebe) živelné zbrane a zhora ešte stále prúdi svetlo z Univerza, ktoré pokynom rúk ustane.

Pokloníš sa duchovi chrámu (ktorým si ty sám) a duchom, ktorí sa rituálu eventuálne zúčastnili ako aj veľkému duchovi (Stvoriteľovi) a levitáciou či chôdzou naboso, preciťujúc chladnú alebo teplú podlahu, posvätný priestor opúšťaš.

15)    Chrám opustíš prejdením svojim dôvtipne vyriešeného (tajného a stráženého) vchodu a uvedomíš sa tam, kde sa fyzicky nachádzaš.

Na závěr je potřeba uzavřít kouzelný kruh ještě předtím, než se navrátíme do normálního stavu. To je relativně jednoduché, stačí pouze obrátit celý postup. Otočte se a miřte na sever, pohleďte na štít a pentagram, jak mizejí.
Postupně se obraťte do každé čtvrtiny, stále sledujte kouzelný kruh, pentagramy a příslušnou zbraň, jak mizí.
Poté se obraťte na východ a pozorujte mizející kruhový kříž/kabalistický kříž.

Uvádím zde návrhy vhodných formulací, jež mohou být použitý:
„Ať je mír na severu.“ (Sledujte zmizení štítu)
„Ať je mír na západě.“ (Sledujte zmizení kalichu)
„Ať je mír na jihu.“ (Sledujte zmizení hůlky)
„Ať je mír na východě.“ (Sledujte zmizení meče)
„Ať je mír i v tom nejnižším.“ (Sledujte zmizení černé mramorové podlahy.)
„Ať je mír i v tom nejvyšším.“ (Sledujte zmizení koruny.)
„Ať je mír všude okolo.“ (Sledujte zmizení pentagramu.)
Opakujte postup (1) až (5), kruhový kříž/kabalistický kříž. (Pozorujte zmizení kruhového kříže.)
Poté řekněte: „A nechť je mír ve mně.“ (Sledujte boží sílu uvadat a mizet ze svého těla.)
Nakonec řekněte: „Nyní prohlašuji tento rituál za ukončený a kouzelný kruh se vrátí do normálu.“

Celé cvičenie zaberie tak od 15 do 50 minút, podľa toho, čo všetko a ako detailne rituál robíš. Ak by si chcel v chráme prevádzať niečo úplne iné, nemusíš sa vypaľovať tým všetkým, čo sme si doteraz povedali, ale jednoducho vojdeš do chrámu, postavíš sa čelom k Východu a tlesknutím rúk, dupnutím ľavej nohy či lusknutím ľavou rukou (u ľavákov pravou), všetko aktivuješ, teda žiaru z Vesmíru, rituálny kruh, živlový kruh (kabalistický kríž) na východnej strane (ktorý osobne používam len v špecifických prípadoch), pentagramy so živlovými zbraňami v ich stredoch a to je všetko. Potom si robím čo chcem, alebo aj nič, čo znamená, že sa chvíľu kochám krásou chrámu (duše) a v závere opäť tlesknem, dupnem či lusknem a všetko v tom momente zhasne. Chrám opustím.

VAROVANIE
Rituál sa ale týmto zrýchleným spôsobom (okrem akcií, kedy ideš prevádzať inú operáciu a nechceš sa nervovo a emocionálne vypaľovať zbytočne dlhou predohrou ako aj záverom, alebo si v časovej tiesni) robiť neodporúča. Aby ti totiž symboly naozaj fungovali, potrebuješ ich dôkladne vryť do podvedomia a to sa zrýchleným spôsobom, len dupnutím či lusknutím, nedá. Preto aj keď budeš používať zrýchlené metódy, hlavnou živnou pôdou pre teba aj tak ostane detailné kreslenie jednotlivých symbolov a ich preciťovanie, čo ti prinesie najväčší osoh. Zapamätaj si, nič neurýchliš a seba neoklameš!

Vlastná skúsenosť
Napríklad včera večer som si po povinných cvičeniach pustil nahrávku od Monroea Hemi-Sync Support for Journeys Out of the Body typu „C“, ktorú mám stiahnutú z CD-čka vo formáte WAVE do mobilu, a po nej som zvoľna prešiel do spánku. Asi o 02,30 som sa prebudil s pocitom odpočinutia a teda som si pustil nahrávku „D“, určenú pre stavy odpočinuté s vysokou bdelosťou. Ako sa to u mňa stáva, nie v priebehu samotného počúvania, ale po uplynutí hodinovej nahrávky, keď som sa opäť uložil k spánku, v prechodnej hypnagogickej fáze som sa dostal do astrálnej projekcie, ktorá sa zopakovala trikrát za sebou.

Potom som už skutočne zaspal, ale ráno som sa prebudil mierne nevyspatý, no napriek tomu som o 07,30 začal cvičiť pentagramový rituál uvedený vyššie. Samozrejme, že mi myseľ počas vizualizácie odskakovala ako opica na rôzne iné témy, no ja som si z toho nič nerobil a vždy, keď som sa uvedomil, že som zo svojho zámeru off, myseľ som jemne (ako dieťa) uchopil a nekompromisne vrátil späť k rituálu. Pokračoval som tam, kde som prestal. V závere som si, ako vždy, Tarotom overil priebeh a poučenie z neho plynúce, a bol som happy. Nálada a stupeň metapozorovateľa do nadchádzajúceho dňa boli na vysokej úrovni…

Pokiaľ pred cvičením pociťuješ únavu, tak si cvičenie do nejakej miery obmedz. Urobíš to tak, že dajme tomu v rituály pentagramu vynecháš vpúšťanie živlov do chrámu alebo naopak,  vpustíš ich ale na druhej strane sa nebudeš venovať detailnému kresleniu symbolov, ktoré si zaktivuješ tlesknutím, lusknutím alebo tak dajako. Rituály môžeš precvičovať aj tak, že v jednom si urobíš dajme tomu cvičenie s Vodou, v druhom precvičíš Oheň, atď.

Symboly sa môžeš napríklad učiť kresliť aj bez toho, aby si navštívil chrám. Jednoducho zavrieš oči, navodíš si čiernočiernu tmu a kreslíš. Podstatné je, aby si vždy niečo, hoci aj 10 minút, robil. Tento princíp môžeš použiť na mnoho vizuálnych techník. Nemusíš čarovať len v chráme alebo v posvätnej záhrade. Jednoducho urobíš okolo seba ochranný kruh a ideš. A niekedy ani ten. To, či to všetko robíš dobre, ti napovie intuícia. A pokiaľ nevieš, čo to je, riaď sa pocitom hravosti a radosti. Keď ťa tieto fenomény opustia, je to príznakom toho, že sa zvŕtaš na falošnú cestu.

WEB_PENTAGRAM_RITUAL_369

Pokiaľ sa ti v chráme ukážu detaily, ktoré si ty nevytvoril, urobila tak tvoja nevedomá myseľ a svojim spôsobom ide o nejaké posolstvo tvojej vedomej (analytickej) mysle. Pozri si to, podumaj o tom, pochop to a vráť sa k predmetu meditácie s tým, že sa k tomu buď ešte vrátiš a symbol preberieš alebo necháš to tak. K týmto zjaveniam postupuješ podobne, ako by si postupoval pri výklade tarotových arkán alebo snov. Pokiaľ to ale bude pre teba až príliš off, nerob si z toho hlavu, pretože tvoje nevedomie sa k tebe týmto spôsobom bude prihovárať pomerne často.

Vizualizácie praktizuješ dvojím spôsobom – asociovane a disociovane. Asociovaný pohľad znamená, že vo vizualizácii sa pozeráš svojimi vlastnými (akoby fyzickými) očami a pri disociovanom pohľade nazeráš na seba akoby dajme tomu z výšky alebo iného uhla priestoru. Obidva pohľady sú si, čo do účinnosti, rovnocenné. Používaj obidva a prepínaj si ich podľa potreby a pocitu.
Keď časom pochopíš princíp a pointu vyššie uvedeného, môžeš si rituály tvoriť sám, pomocou vnútorného vedenia. Taká mágia je najefektívnejšia a nie tá, ktorú ti nanúti niekto iný a ty s ňou neladíš.

Hraj sa, raduj sa a vymýšľaj do aleluja… a nezabúdaj, že majstrom ťa urobí len opakovaný cvik, nie teória! Tú stačí iba pochopiť…

A napokon k prológu článku: Najlepším zabezpečením brány mysli (astrálnej brány) nie je postaviť k nej strážneho psa ale zmeniť myseľ samotnú tak, aby zlovoľným silám nebolo viac príjemné sa vo vibráciách tejto destinácie rozťahovať. A rituál pentagramu je jednou z najefektívnejších techník, ako to dosiahnuť.

 

Peter & Spol

Red circle and pentagram on a black background