Postav si astrálny Chrám                                                                            

Postav si astrálny chrám 1 (400x300) 
Nauč sa prevádzať mágiu za každého mentálneho počasia, pretože nie vždy Ti v živote bude svietiť Slnko… 


Postup

  • 1. Ulož sa do meditačnej polohy. Najlepšie je ľahnúť si na chrbát, no ak ti to vyhovuje, môžeš sa usadiť v kresle či sadnúť si na stoličku.

Dôležité je cítiť sa tak pohodlne, aby si mohol zabudnúť na svoje fyzické telo.

Exteriér Chrámu

  • 3. Postav si vizualizáciou vo svojej predstave Chrám, ktorý bude tvojím posvätným územím pre účely odpočinku, meditácií a prevádzania mágie. Je to miesto, kde sa budeš stretávať s duchmi – transempirickými inteligenciami či už pozitívnymi alebo zápornými, pôvodu človiečeho alebo rýdzo astrálneho. Zároveň ťa tam budú môcť chodiť navštevovať, pokiaľ im to bude umožnené, blízki zomrelí. Ochranou chrámu sa budeme zaoberať neskôr.

O stavbe vnútorného chrámu alebo posvätnej záhrady je toho v literatúre alebo na nete popísaného dosť, ale mnohí len opisujú skúsenosti iných pričom vlastné postrádajú. Toto cvičenie je koncipované ako námet, ktorý zohľadňuje  (meta)fyzické a duchovné zákonitostí, takže jeho podstata je nemenná pričom detaily si môžeš určiť aké len chceš. Avšak pamätaj, niektoré architektonické aspekty sa budú počas tvojej praxe neustále samočinne meniť. O tom si ale viac povieme neskôr.


Umiestnenie

  • 4. Chrám si môžeš umiestniť kdekoľvek v astrálnom mieste. Môže byť pomenovateľné alebo aj nie.

Postav si astrálny chrám 2 (400x316)

Niektorí si ho jednoducho umiestnili tak, že po dokončení relaxácie prešli závojom hmly a ocitli sa rovno pred jeho vchodom. Teda „geograficky“ nevedia, kde sa ich Chrám nachádza. No pokiaľ ti to vyhovuje, umiestni ho tam, kde budeš vidieť aj jeho reálne okolie, napríklad do priestorov prekrásnych hlbín Vesmíru s pozadím hviezd, hmlovín a galaxií alebo do nepreniknuteľného pralesa či na lesnú čistinku, skalnú plošinu, do magickej záhrady, na vodnú hladinu či zámok, plávajúci v oblakoch. Fantázii sa medze nekladú, avšak len dotiaľ, pokiaľ ti nezačnú robiť problémy (pod)osobností v tvojom vnútri. Často sa stáva, že sa rozhodneš, ako by to a hento malo vyzerať, no akonáhle sa dostaneš do tranzu, momentálne dominujúca (pod)osobnosť ti tvoj predtým perfektný návrh zamení za iný, s čím zase nemusí po odznení tranzu súhlasiť tvoja analytická (pod)osobnosť. Tieto žabomyšie vojny mnohým spôsobujú jednak enormný odliv nervovej energie a jednak nechuť ďalej cvičiť. V zmenených stavoch vedomia je vždy primárnou transcendentálna myseľ a preto, ak sa nevieš sám so sebou o niečom dohodnúť, nechaj to tak – čas  a intenzívna prax to doriešia.

Aby si sa dokázal na nadvedomie napojiť, nesmieš podliehať tlaku, pochybám a nespokojnosti. Neustále si kontroluj pocit pokoja a radosti. Pokiaľ ich máš, si na dobrej ceste. Ak ich stratíš alebo z vizualizácie a imaginácie vypadneš, zvoľni a zameraj pozornosť späť na fyzické telo – svoj dych, tlkot srdca a relaxuj. Pocit ti napovie, kedy sa k pôvodnej činnosti môžeš opäť vrátiť.


Interiér

  • 5. Tvoj Chrám by mal pozostávať z podlahy, na ktorej môžu, ale aj nemusia, byť umiestnené (vyryté), rôzne bližšie neurčené symboly, tajomné písma, kresby a/alebo živlový kruh, ktorého obvod budeš môcť používať zároveň ako kruh  rituálny. Záležitostí, akou je výzdoba Chrámu, farba stien a tvar jednotlivých architektonických dielov a detailov nechaj na receptívnu myseľ. Netráp sa tým. Svoju pozornosť zameraj predovšetkým na to, bez čoho sa nezaobídeš.

Ide o:

  • a) spôsob vstupu do Chrámu, čo súvisí s ujasnením si, kde a ako  bude vchod situovaný

  • b) brány, umiestnené na východe, juhu, západe a severe, ktoré predstavujú vstupy do sveta živlov, pričom:

Postav si astrálny chrám 3 (500x209)

 východ prináleží Vzduchu
 juh prináleží Ohňu
 západ prináleží Vode
 sever prináleží Zemi

  • c) prechod v strope vedie do sveta Horného – k vlastnému nadvedomiu alebo k duchom nielen šamanských majstrov-učiteľov ale aj k osvieteným predkom, bohyniam, bohom, géniom a antigéniom a Duchu Vesmíru/Vyššej moci/Božskej Prozreteľnosti/Stvoriteľovi

  • d) prechod v podlahe vedie do sveta Dolného – do sveta šamanských silových zvierat a ostatných zástupcov fauny, flóry a nerastov, ktorých zastrešuje Duch divokej nespútanej prírody. Nachádza sa tu aj zóna predkov a sídlia tu aj niektorí šamanskí (a nešamanskí) majstri učitelia

Postav si astrálny chrám 4 (400x286)

Strop je koncipovaný tak, že sa môže kedykoľvek otvoriť a zavrieť. Vchod do podzemia môže byť umiestnený tak, aby bol súčasťou podlahy, po ktorej sa chodí a ktorá sa tým pádom môže kedykoľvek odsunúť a zasunúť. No vchod do Dolného sveta  môže byť umiestnený aj v postranných líniách Chrámu, kde bude v podobe napríklad samostatného schodiska, studne či výťahu. Opäť, fantázii sa medze nekladú. Do priestoru Chrámu si môžeš umiestniť aj oltár, ktorý môže byť kópiou toho fyzického alebo aj nie. Pre účely čarovania je vždy dobré mať doma poruke oltárik, hoci aj v prenosnej forme. No pokiaľ by mal iným spôsobovať psychickú traumu, úplne postačí ten astrálny.

Ako už bolo spomenuté, počítaj s tým, že chrámový exteriér a/alebo interiér sa bude niekedy počas používania samovoľne meniť. Napríklad chrám z bieleho mramoru sa z ničoho nič zmení na chrám z dreva, tmavú žulu či travertín, a brány, ktoré majú starobylý vzhľad, môžeš uzrieť ako hypermoderný portál z budúcnosti. Ďalej, niekde v priestore Chrámu ti z ničoho nič pribudne nejaký kus nábytku či niekde nájdeš kvet, ktorý si tam ty určite nedal. Tieto zmeny sú vyvolané buď aktuálnym stavom tvojej psyché alebo jednoducho ide o činnosť duchov, ktorí majú do Chrámu prístup. V druhom prípade môže ísť ako o (trans)empirické inteligencie v podobe spriatelených/ochranných bytosti, duchov zomrelých alebo niekoho, kto bol v astrálnej projekcii a Chrám navštívil. No ako už bolo uvedené, zmenu môže vyprojektovať aj tvoje vyššie Ja – buď aby ťa na niečo upozornilo alebo ti dalo darček, napríklad k narodeninám.

Aby však astrálny chrám v svojom zmysle fungoval, potrebuješ sa oň dennodenne starať návštevami – čo i len na päť minút! Nezabúdaj, Chrám je súčasť tvojej psyché a okrem iného plní úlohu dôležitého komunikačného kanálu ako s tvojim nevedomím tak s okolitým astrálnym svetom. Všetky symboly, ktoré sa v ňom znenazdajky objavia, budú vo vzťahu k tvojmu bytiu niečím podstatné. Je to niečo podobné ako keď si vykladáš živé sny, Tarot či runy. Avšak nato, aby si korešpondencie a analógie, vychádzajúce z tvojho nevedomia, lepšie pochopil a dokázal tak odlíšiť fantázie od skutočnosti, potrebuješ dlhodobejšiu prax.


Ochrana chrámového vstupu

  • 6. Pred svojvoľnými návštevami si Chrám zabezpeč tým, že požiadaš Ducha Vesmíru/Vyššiu moc/Božskú Prozreteľnosť/Stvoriteľa/Bohyňu/Boha alebo dajakú inú autoritu o trvale zabezpečenie vstupu a/alebo priamo do vchodu umiestni strážcu, ktorým môže byť napríklad Oheň, Kobra, Anup/Anubis, nejaké živé sochy, ap. A ako predstaviteľov Vyššej moci osloviť? Inšpiruj sa článkami TU, TU alebo TU.

Postav si astrálny chrám – svoj

Po ukončení návrhu chrámu môžeš slávnostne uviesť a po čase opäť zopakovať:

Do môjho chrámu majú prístup len duchovia dobrej vôle – bohyne a bohovia panteónu, v ktorom pracujem, bytosti prírody, duchovia planetárnych sfér, predkovia ako aj neznámi inkarnovaní v astrálnej projekcii alebo už zomrelí, ktorí pochádzajú z tejto Zeme alebo z civilizácií mimozemských.

Zaklínanie zakončíš tlesknutím rúk alebo dupnutím ľavej nohy o podlahu či lusknutím prstov ľavej ruky a zvolaním:

Tak sa staň!

(toto môžeš urobiť ako vo fyzickej forme tak čiste len v predstave)
A na potvrdenie výsledku luskneš prstami ľavej ruky a zvoláš: 


Učinené!

(a opäť je jedno, či to urobíš fyzicky alebo „len“ mentálne) 

Ak si prišiel až sem, máš k dispozícii (magický) nástroj neobyčajného významu. Je to tvoja Pevnosť a Svätyňa, ktorá ti bude slúžiť ako za tohto života tak aj po ňom, a v každej ďalšej inkarnácii. Každým použitím bude naberať na sile až napokon, po dlhodobom užívaní, bude v astrály žiariť ako Slnko. Tak sa aspoň bude javiť každému náhodnému pútnikovi, ktorý naň natrafí. Nauč sa ho vizualizovať a/alebo imaginovať za každého mentálneho počasia a v čarovaní či v rituáloch využívaj jeho nekonečnú múdrosť, silu a moc. Nech sa ti darí!

Súvisiace články
Posvätná záhrada
Rituál pentagramu
Menší pentagramový rituál

 

Peter & Spol

Red circle and pentagram on a black background