Postav si astrálnu Záhradu

Posvätná záhrada 1 (400x245) Naplň svoju vnútornú Svätyňu krásami sveta a ona sa Ti zato štedro odmení – zreálni Ti to, čo si do nej vložil…

 

Postup

 • 1. Ulož sa do meditačnej polohy. Najlepšie je ľahnúť si na chrbát, no ak ti to vyhovuje, môžeš sa usadiť v kresle či sadnúť si na stoličku.

Dôležité je cítiť sa tak pohodlne, aby si mohol zabudnúť na svoje fyzické telo.


Vybuduj si Záhradu:

 • 3. Postupuj rovnako, ako by si to bol robil vo fyzickom svete.  Napríklad nakresli si plán alebo všetko to rob len prostredníctvom vizualizácie a imaginácie. Pamätaj, že astrálna záhrada má rovnaký význam ako astrálny chrám len v prípade, že je v nej pre účely mágie vyhradené špeciálne miesto. Môže ním byť jaskyňa, vodná hladina, lúka, lesná mýtina, skalná plošina či špeciálna prístavba. Ak chceš, môžeš do záhrady osadiť aj svoj už funkčný chrám! Ide o priestor, kde sa budeš stretávať s duchmi – transempirickými inteligenciami či už pozitívnymi alebo zápornými, pôvodu človiečeho alebo rýdzo astrálneho. Zároveň ťa tam budú môcť chodiť navštevovať, pokiaľ im to bude umožnené, blízki zomrelí.

  Posvätná záhrada 2 (400x267)

Záhrada však môže mať v porovnaní s Chrámom oveľa širšie využitie. Aj v nej môžeš relaxovať a meditovať ale naviac, podľa toho, ako si ju naprojektoval, aj napríklad plávať, potápať sa, liezť na skaly, jazdiť na bicykli, lietať na rogale, len tak komunikovať s prírodnými bytosťami, prijímať návštevy a usporadovať oslavy so zomrelými príslušníkmi rodiny za bohato prestretými stolmi. Záhrada teda môže byť veľmi rozsiahla a môže pozostávať z viacerých geografických aspektov Zeme vrátane flóry a fauny. Môžeš v nej tam robiť všetko to, čo aj vo fyzickej svete, plus to, čo je vlastné len astrálu. Opäť, všetky dovolenia a obmedzenia si utváraš len a len vo svojej hlave!

 • 4. Pokiaľ by však miesto pre účely čarovania malo byť umiestnené napríklad na vodnej hladine, kde za normálnych okolnosti má prístup každý návštevník, tak systém navrhni tak, aby ťa v prípade čarovania pred zvedavými pohľadmi ochránila napríklad nepreniknuteľná hmla.


Umiestnenie

 • 5. Záhradu si môžeš umiestniť kdekoľvek v astrály. Miesto môže byť pomenovateľné alebo aj nie. Niektorí si ju jednoducho umiestnili tak, že po dokončení relaxácie prešli závojom hmly a ocitli sa rovno pred jej vchodom. Teda „geograficky“ nevedia, kde sa ich Záhrada nachádza. No pokiaľ ti to vyhovuje, umiestni si ju tam, kde budeš vidieť aj jej reálne okolie.

  Posvätná záhrada 3 (400x260)

Fantázii sa medze nekladú, avšak len dotiaľ, pokiaľ ti nezačnú robiť problémy (pod)osobnosti v tvojom vnútri. Často sa stáva, že sa rozhodneš, ako by to a hento malo vyzerať, no akonáhle sa dostaneš do tranzu, momentálne dominujúca (pod)osobnosť ti tvoj predtým perfektný návrh zamení za iný, s čím zase nemusí, po odznení tranzu, súhlasiť tvoja analytická (pod)osobnosť. Tieto žabomyšie vojny však mnohým spôsobujú jednak enormný odliv nervovej energie a jednak nechuť ďalej cvičiť. V zmenených stavoch vedomia je vždy primárnou transcendentálna myseľ a preto, ak sa nevieš sám so sebou o niečom dohodnúť, nechaj to tak – čas  a prax to napokon doriešia.

 • 6. Počas tvojich návštev niektoré tebou vytvorené architektonické útvary, ktoré ťa spočiatku uspokojovali, ti môžu neskôr začať vadiť. Je to preto, lebo tvoja psyché je dynamická a prispôsobuje sa zmenám okolia. Preto nenadávaj, keď budeš mať tendenciu niektoré aspekty Záhrady neustále meniť.

 • 7. Rovnako zmeny môžu zavádzať aj (trans)empirické inteligencie v podobe spriatelených/ochranných bytosti alebo duchovia zomrelých či niekoho, kto jednoducho bol v astrálnej projekcii a na Záhradu naďabil. Zmeny však často ohlasujú aj posolstvá tvojho vyššieho Ja – ducha.


Ako sa zmeny zobrazujú?

 • 8.  Znenazdajky sa ti niekde môže objaviť novovysadený záhon kvetín alebo ti na záhradný stolík pribudne svietnik, kniha či iné drobnosti. Na terase sa z ničoho nič objaví hojdacie kreslo a v jazierku ti pribudne čln. Je toho naozaj mnoho, čo všetko sa ti môže prihodiť.


Ochrana vstupu

 • 9. Pred svojvoľnými návštevami si Záhradu zabezpeč tým, že požiadaš Ducha Vesmíru/Vyššiu moc/Božskú Prozreteľnosť/Stvoriteľa/Bohyňu/Boha alebo dajakú inú autoritu o trvale zabezpečenie vstupu a/alebo priamo do vchodu umiestni strážcu, ktorým môže byť napríklad Oheň, Kobra, Anup/Anubis, nejaké živé sochy, ap.

  Posvätná záhrada 4 (400x267)

Po ukončení návrhu Záhrady môžeš slávnostne uviesť a po čase opäť zopakovať:

Do môjho posvätného miesta majú prístup len duchovia dobrej vôle – bohyne a bohovia panteónu, v ktorom pracujem, bytosti prírody, duchovia planetárnych sfér, predkovia ako aj neznámi inkarnovaní v astrálnej projekcii alebo už zomrelí, ktorí pochádzajú z tejto Zeme alebo z civilizácií mimozemských.

Zaklínanie zakončíš tlesknutím rúk alebo dupnutím ľavej nohy o podlahu či lusknutím prstov ľavej ruky a zvolaním:

Tak sa staň!

(toto môžeš urobiť ako vo fyzickej forme tak čiste len v predstave)

A na potvrdenie výsledku luskneš prstami ľavej ruky a zvoláš: 

Učinené!

(a opäť je jedno, či to urobíš fyzicky alebo „len“ mentálne)

Miesto pre vykonávanie rituálov a čarovania

 • 10.  Ako si v rámci posvätnej záhrady vytvoriť priestor na prevádzanie rituálov a bežného čarovania, pozri článok astrálny chrám. Pokiaľ ho už máš, môžeš si ho preniesť do Záhrady tak, aby sa stal jej súčasťou alebo si ho naďalej ponechaj ako nezávislú jednotku.

  Posvätná záhrada 5 (250x320)

Ak si prišiel až sem, máš k dispozícii magický nástroj neobyčajného významu. Je to tvoja Pevnosť a Svätyňa, ktorá ti bude slúžiť ako za tohto života tak aj po ňom a v každej ďalšej inkarnácii. Každým použitím bude naberať na sile až napokon, po dlhodobom užívaní, bude v astrály žiariť ako Slnko. Tak sa aspoň bude javiť každému náhodnému pútnikovi, ktorý na ňu natrafí. Nauč sa ju vizualizovať a/alebo imaginovať za každého mentálneho počasia a v čarovaní či v rituáloch využívaj jej nekonečnú múdrosť, silu a moc. Nech sa ti darí!


Peter & Spol

Red circle and pentagram on a black background