Naučte se používat astrální tělo

Myšlenka se nachází tam, kde chceme, aby byla. I mimo naše tělo, pokud si to přejeme. Pojďme si to trochu procvičit.

Opět bude potřeba, abyste si našli místo, kde budete úplně sami a kde vás nebude nic rušit. Budete se snažit dostat ven z těla. Je třeba, abyste byli sami a uvolnění a možná bude snazší, když si k tomu lehnete, třeba na postel. Ujistěte se, že vás opravdu nikdo nebude rušit a nezkazí vám tím tento experiment.

Naučte se používat astrální tělo 1 (250x343)
Uvolněte se, dýchejte pomalu a myslete na to, co chcete udělat. Pak se zaměřte na místo asi dva metry od vás. Zavřete oči, soustřeďte se a přimějte se myslet na to, že se – vaše skutečné Já, astrální Já – díváte na své tělo asi ze vzdálenosti dvou metrů. Myslete na to! Procvičujte to! Soustřeďte se! Po nějaké době procvičování najednou ucítíte slabý, jakoby elektrický šok a pak před sebou uvidíte ležet své tělo se zavřenýma očima – asi dva metry před sebou. Napoprvé vás to bude stát hodně námahy. Možná se budete cítit, jako byste byli uvnitř velkého gumového balónu. Budete tlačit na stěny a snažit se dostat ven. Budete tlačit a snažit se, ale jako by se nic nedělo. Pak jako by to už už mělo přijít. A pak se vám konečně podaří prorazit ven a uslyšíte slabé prasknutí, jako by praskl balónek.


Nebojte se, nenechte se vyděsit, protože pokud se nebudete bát, budete moci pokračovat dál a dál a nebudete mít žádné potíže. Ale pokud se budete bát, vrátíte se do fyzického těla a pak budete muset začít někdy jindy a úplně od začátku. Jestliže vyděšeně vletíte zpět do těla, už nemá cenu zkoušet to tentýž den znovu, protože jen těžko uspějete. Budete se na to muset nejdřív vyspat.

Naučte se používat astrální tělo 2 (300x240)
Pojďme ještě trochu dál. Představme si, že jste se za pomoci této jednoduché metody dostali ven z těla a teď tam stojíte, díváte se na tělesnou část svého Já a přemýšlíte, co dál. Nezatěžujte se teď pohledem na své fyzické tělo, uvidíte ho ještě mnohokrát! Místo toho raději zkuste něco jiného: plujte po pokoji jako líně se vznášející mýdlová bublina. Jste teď lehčí než ona! Nemůžete spadnout, nemůžete si ublížit. Nechte své fyzické tělo odpočívat. Musíte se o něj samozřejmě dobře postarat ještě předtím, než vaše astrální podoba opustí svůj tělesný příbytek. Ujistěte se, že je vaše fyzické tělo v pohodlí. Pokud si nedáte pozor, mohli byste po návratu zjistit, že máte ztuhlou ruku nebo skřípnutý nerv v krční páteři. Dejte pozor, aby kolem vás nebyly žádné ostré hrany, jež by vám mohly tlačit na nervy. Pokud byste například nechali fyzické tělo ležet tak, že ruka bude přesahovat přes okraj postele, mohlo by se stát, že vznikne otlak a později v ruce ucítíte mravenčení.

Znovu tedy opakuji, že je třeba, aby vaše tělo bylo před jakýmkoli pokusem ho opustit v naprostém pohodlí. A teď volně plujte a nechte se unášet po místnosti. Pohybujte se pomalu a nevzrušeně kolem, jako se vznáší mýdlová bublina. Prozkoumejte strop a místa, kam byste se za normálních okolností nepodívali. Zvykněte si na základní astrální pohyb, protože pokud si nezvyknete na volný pohyb po místnosti, nemůžete se bezpečně vypravit ven.

Zopakujeme si instrukce k astrálnímu cestování trochu jinými slovy. Ležíte na zádech v posteli. Ujistili jste se, že celé tělo má pohodlí, že žádné nerovnosti netlačí na nervy. Nemáte ani zkřížené nohy, protože pokud by tomu tak bylo, mohlo by v místě překřížení dojít k narušení krevního oběhu a nohy by vám mohly znecitlivět. Ležíte klidně a uvolněně, nic vás neruší a ničeho se nebojíte – myslete jen na to, jak dostat astrální tělo ven z toho fyzického. Uvolněte se a pak se uvolněte ještě víc. Představte si tvar svého astrálního těla jako jakéhosi ducha, jenž se lehce odděluje od fyzického těla a pluje vzhůru jako chmýří v lehkém letním vánku. Nechte jej stoupat a mějte oči zavřené. Jinak by se vám při několika prvních pokusech mohlo stát, že se leknete tak, až sebou škubnete. A škubnutí by mohlo být natolik prudké a rušivé, že vtáhne astrální tělo do jeho běžné pozice ve fyzickém těle. Lidé sebou obvykle různě škubou při usínání. Většinou je to tak prudké, že to člověka úplně probudí. Toto škubnutí je způsobeno příliš násilným oddělením astrálního těla od toho fyzického. Jak už jsem říkal, téměř každý ve spánku astrálně cestuje, ačkoli většina lidí si tyto výlety nepamatuje.

Naučte se používat astrální tělo 3 (400x325)
Ale zpátky k astrálnímu tělu. Myslete na to, jak se vaše astrální tělo postupně lehce odděluje od fyzického těla a stoupá vzhůru, tak do výšky půl až jednoho metru nad fyzickým tělem. Tam se zastaví a jemně se pohupuje. Možná už jste někdy při usínání pocítili jemné houpání – to je právě houpání astrální formy. Tělo se nad vámi vznáší, nejspíš se malinko pohupuje a je s vámi spojeno stříbrným vláknem, jež vede od vašeho fyzického pupku k pupku astrálního těla. Nepozorujte se příliš důkladně, protože byste se mohli leknout a trhnout sebou – a to by vás vtáhlo zpět a museli byste začít někdy jindy a úplně od začátku.


Předpokládejme, že máte na paměti mé varování a neškubete sebou. Pak se bude vaše astrální tělo po nějakou dobu jen tak vznášet. Nic nedělejte, na nic nemyslete a dýchejte mělce. Pamatujte – toto je poprvé, kdy jste vědomě mimo své fyzické tělo a musíte být opatrní. Pokud se nebojíte a neškubete sebou, astrální tělo pomalu odpluje. Jen tak se přesune na druhou stranu postele nebo k jejím nohám – a tam velice jemně a nenásilně postupně klesne tak, že se bude nohama téměř dotýkat podlahy. A pak, až měkce přistane, dokáže se vaše astrální tělo podívat na fyzické tělo a po návratu zpět mu předá, co vidělo.


autor: Nevšedko
http://www.2012rok.sk/wp/nezaradene/1179-naucte-se-pouzivat-astralni-telo